Godmanis: Demokrātiskā valstī nav iespējams izvairīties no verbālām sadursmēm, Mixnews.lv

Godmanis: Demokrātiskā valstī nav iespējams izvairīties no verbālām sadursmēm

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 18. martā plkst. 12:12

Novērst šādas sadursmes, kādas notika šogad, 16.martā, nav iespējams. Demokrātiskā valstī ir viedokļu plurālisms, tā pirmdien radio Baltkom rīta raidījumā sacīja Eiroparlamenta deputāts, bijušais premjerministrs un iekšlietu ministrs Ivars Godmanis.

"Visi pasākumi bija atļauti. Galvenais policijas uzdevums bija nepieļaut nekārtības. Vai varēja pieļaut vienlaicīgi rīkot šos pasākumus – strīdīgs jautājums. Uz policiju tiek novelta šī papildus slodze, un tur neko nevar darīt," radio Baltkom teica Godmanis.

Godmanis neizslēdz iespēju, ka nākamajā gadā, 16.marta pasākumu dalībnieki varētu sarīkot "tehnikas sacensības". Iespējams, ka tad ar muzikālo pavadījumu ieradīsies arī leģionāru atbalstītāji. Bet ja viss būs saskaņots, tad policijai būs jānodrošina kārtība arī orķestra pavadījumā, teica politiķis.

Pēc viņa vārdiem, novērst šādas verbālas sadursmes demokrātiskā valstī praktiski nav iespējams. "Demokrātijas princips ir tāds, ka tiek izteikti dažādi viedokļi. Un ja tā rezultātā nenotiek nopietnas nekārtības, neredzu iespēju šos pasākumus novērst," sacīja Godmanis.

Kā ziņoja portāls Mixnews, šogad 16.martā situācija pie Brīvības pieminekļa tika saasināta saistībā ar dažu nacionālās apvienības deputātu reakciju pret antifašistu akciju.

Foto: mixnews.lv

Komentāri