Pabriks: Ja cilvēks dzīvo zoodārzā, viņš nepazīst dzīvi brīvībā, Mixnews.lv

Pabriks: Ja cilvēks dzīvo zoodārzā, viņš nepazīst dzīvi brīvībā (2)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 21. martā plkst. 15:25

Cilvēki, kas dibināja Latvijas republiku 1918.gada 18.novembrī, ļoti atšķirās no tiem, kuri atjaunoja otro republiku 1991.gada 21.augustā, intervijā "MIX TV" paziņoja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

"Cilvēkiem patīk salīdzināt to, kas bija pirmajā republikā, un to, kas bija otrajā. Taču tas nav pareizi. Jo mēs taču sākām no dažādiem līmeņiem. Sākt 1918.gadā uz vecās impērijas drupām bija vieglāk nekā 90.gadu sākumā," skaidroja Pabriks.

Pēc ministra teiktā, galvenā atšķirība bija faktā, ka cilvēki, kuri būvēja pirmo republiku, atšķirībā no PSRS laiku cilvēkiem, bija labi izglītoti, mācījās labākajās universitātēs.

"Bet tie, kuri sāka atjaunot mūsu valsti 1991.gadā, bija, es atvainojos, zoodārza iemītnieki. Zooloģiskais dārzs – tā bija Padomju savienība. Jo bija liela starpība esošajā brīvības līmenī," viņš uzsvēra.

Pēc Pabrika teiktā, ja cilvēks dzīvo zoodārzā, viņš ir atkarīgs no tā, ka viņu baro trīs reizes dienā, cilvēks sēž aiz atslēgas un gaida, kamēr viņu pieskatīs un pabaros. Viņš pats nezina, kā dzīvot brīvībā.

"Tā ir vislielākā problēma. Tie cilvēki 20.gados zināja, kā ir dzīvot brīvībā," skaidroja ministrs.

Kaut arī impērijas laikā nebija demokrātijas, tomēr cilvēki zināja, kā pareizi būvēt valsti pēc ekonomiskajiem un citiem kritērijiem. Pēc Pabrika teiktā, jaunā paaudze, kas ir dzimusi un augusi brīvā valstī, var izdarīt daudz vairāk, nekā no viņiem tiek sagaidīts.

Komentāri 2
LPSRpirms 5 gadiem
Es 20 gados iepazinu brīvību, tagad gribu atpakaļ uz Padomju zoodārzu. Bet tādam kā Pabrikam to nesaprast.Paēdušajam izsalkušo nesaprast.
virsrakstu lasītājapirms 5 gadiem
Mēēē...