Nacionālā apvienība nolēmusi dot Kozlovskim trīs mēnešu "pārbaudes laiku" (papildināts, AUDIO), Mixnews.lv

Nacionālā apvienība nolēmusi dot Kozlovskim trīs mēnešu "pārbaudes laiku" (papildināts, AUDIO)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 22. martā plkst. 10:55

Nacionālā apvienība (NA) VL-TB/LNNK plāno atsaukt parakstus par demisijas pieprasījumu iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (RP) un dot viņam trīs mēnešu "pārbaudes laiku", portālam "Mixnews.lv" apstiprināja NA līderis Raivis Dzintars.

Viņš norādīja, ka pa šo laiku Kozlovskim ir jāpierada, ka viņa atvainošanās ir patiesa.

"Šo atvainošanos mēs tomēr gaidījām uzreiz pēc 16.marta notikumiem. Pirmkārt, tos notikumus ministram vajadzēja novērst, un, ja tas neizdevās, un ministrs nespēja pietiekoši ātri noreaģēt, tad atvainošanās bija vajadzīga tūlītēja. Atvainošanās, kas izskanēja, mūsuprāt, pagaidām ir ar pietiekoši daudzām jautājuma zīmēm – cik tā ir patiesa, cik tās motivācija ir vienkārši saglabāt amatu, un, lai par to pārliecinātos, ir nepieciešams laiks. Otrkārt, šobrīd mēs varam tikai paļauties uz "Reformu partijas" un iekšlietu ministra vārdu, ka viņi ir aktīvi gatavi iesaistīties likumiskās bāzes stiprināšanā, lai turpmāk piemiņas pasākumu pie Brīvības pieminekļa nebūtu iespējams traucēt. Taču no šāda viedokļa mēs tomēr gribam [saņemt] zināmas garantijas, un šajos trīs mēnešos vērtēsim to, kā šis darbs veiksies," sacīja Dzintars.

Uz jautājumu, ko Kozlovskim tagad ir jādara, lai viņš varētu pilnībā izpirkt savu vainu, Dzintars atbildēja, ka ministram to būtu jāsaprot pašam.

"Mēs Kozlovska kungam neko šobrīd nediktēsim, tas viņam pašam ir jāsaprot. Mēs neliksim viņam nekādus nosacījumus, mēs centīsimies pārliecināties par to, ka šī atvainošanās bija patiesa, ka viņš tiešām ir apņēmības pilns darīt visu iespējamo, lai šāda situācija nekad neatkārtotos," piebilda Dzintars.

Kā ziņoja portāls Mixnews, NA nolēma pieprasīt iekšlietu ministra Kozlovska demisiju saistībā ar ministra rīcību 16.martā. NA uzskata, ka policijas rīcība, "pieļaujot latviešu leģionāru klaju zaimošanu pie Brīvības pieminekļa, bija nepieļaujams notikums, kas nekad vairs nedrīkst atkārtoties".

Kozlovskis ceturtdien pēc tikšanās ar SC deputātiem žurnālistiem norādīja, ka saprot situāciju un atvainojas cilvēkiem, kurus aizvainoja troksnis 16.marta pasākumā. Kā skaidroja Kozlovska padomniece Daiga Holma, ministra atvainošanās nebūt nenozīmē to, ka policisti 16.marta pasākumos būtu rīkojušies nepareizi, bet gan to, ka ir jārada tiesiskais regulējums, lai nākotnē šādas situācijas neatkārtotos.

Atgādinām, ka SC piektdien paziņoja, ka neatbalstīs iekšlietu ministra Riharda Kozlovska demisiju. Līdz ar to Kozlovskis varētu saglabāt savu amatu, pat ja balsojums par demisiju notiktu, jo to neatbalstīs arī RP, "Vienotība" un pie frakcijām nepiederošie deputāti.

Komentāri