Latvija notiek pašvaldību vēlēšanas, Mixnews.lv

Latvija notiek pašvaldību vēlēšanas

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 1. jūnijā plkst. 22:09

Sestdien pl.7:00 visā Latvijas teritorijā durvis vēra 950 balsošanas iecirkņi pašvaldību vēlēšanām, kuros varēs balsot līdz pl.22:00.

PORTĀLĀ MIXNEWS.LV VISAS DIENAS GARUMĀ VARĒS VĒROT TIEŠO VIDEOTRANSLĀCIJU NO RĪGAS UN CITIEM LATVIJAS PILSĒTAS BALSOŠANAS IECIRKŅIEM. INFORMĀCIJA DIENAS LAIKĀ TIKS PAPILDINĀTA. SEKOJIET LĪDZI!


Pl.22:15 Socioloģisko pētījumu kompānijas SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš tiešraidē LNT kanālā saka, ka vēl ir pāragri spriest par to, ka SC/GKR patiešām ir ieguvis vairāk nekā 50%, jo aptauju rezultāti sniedz tikai aptuvenu ainu. Ceturtdaļa neatklāja, par ko balsoja, uzsver sociologs.

Pl.22:05 Rīgā pašvaldību vēlēšanās lielāko vēlētāju atbalstu ir guvis "Saskaņas centra"/"Gods kalpot Rīgai" (SC/GKR) kopējais saraksts, par kuru nobalsojuši 52,6% vēlētāju, par nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) ir nobalsojuši 23,67%, bet par "Vienotību" - 15,27% aptaujāto vēlētāju, bet pārējās partijas varētu nebūt pārvarējušas 5% vēlēšanu barjeru.

Pl.21:09 Pašvaldību vēlēšanās līdz šim nobalsojuši 629 111 iedzīvotāju, kas ir 42,17% no balsstiesīgajiem Latvijas iedzīvotājiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati par 949 vēlēšanu iecirkņiem visā Latvijā.

Pl.19:30 - Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs (SC) šajās pašvaldību vēlēšanās ir nobalsojis "par labāku dzīvi rīdziniekiem". Viņš arī piebilda, ka nekad tik labi neguļ kā vēlēšanu naktī.

Pl.19:08 - Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V) uzskata, ka vēlētāju aktivitāte ir zema. Viņš skaidro, ka daudzi aizbraukuši prom [no Latvijas], bet tie, kas palika ir piekusuši no demokrātijas.

Если Вы не видите изображения, пожалуйста, обновите Flash Player здесь

Pl.18:30 - MIX TV: Pašvaldību vēlēšanas 2013, speciālizlaidums

Pl.17:59 Ir ļoti karsti. Vēlēšanu iecirknī Rīgas 49.vidusskolā kāds vēlētājs iemeta urnā aploksni. Īstu urnu - zem galda. Vēlēšanu komisijas locekļi jautāja, kur ir viņa aploksne, viņš tiem arī norādīja - zem galda, urnā.

Pl.17:20 - "Vienotības" Rīgas mēra kandidāte balstot bija ieradusies kopā ar savu dēlu Krišu. Viņa neatklāja, vai ievilkusi sev plusiņu, taču teica, ka atzīmēja daudzus kolēģus no partijas. Ēlerte izteica cerību, ka domē pārsvarā būs labēji centriskās partijas.

Pl.17:20 - Sarmīte Ēlerte nokavēja 15 minūtes. Nobalsoja un labprāt sniedz intervijas žurnālistiem.

Pl.17:00 - Vēlētāju aktivitāte: līdz pl.16:00 ir nobalsojuši 527 620 jeb 35,36% vēlētāju. Kopumā Rīgā ir nobalsojuši 43,19% vēlētāju.

Pl.16:52- Rīgas daiļamatu un mākslas pamatskolā, iecirknī Nr.4, sekretāre uzsver, ka neatceras tik neemocionālas vēlēšanas kā šīs. Vēlētāji atnāk, paņem biļetenus, nobalso un aiziet. iecirknis ir īpaši aprīkots cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, taču neviens invalīds līdz 17 nebija ieradies. Un vispār aktivitāte esot ļoti zema.

Pl.16:42 - pl.17:00 gaidām 3.ģimnāzijā vēl vienu Rīgas mēra kandidāti - Sarmīti Ēlerti. ("Vienotība"). Viņa ir vienīgā no visiem kandidātiem, kura balsos dienas otrajā pusē. Skatieties tiešo videotranslāciju.

Pl.16:36 - Partijas "Vienoti Latvijai" Rēzeknes vadītājs Rihards Melnis noliedz jebkādus izskanējušos apgalvojumus par balsu pirkšanu šajā pilsētā.

Pl.16:19 - Bijušais Latvijas Valsts prezidents un "Reformu partijas" (RP) līderis Valdis Zatlers atturējās prognozēt, kādi būs sasniegumi RP šajās vēlēšanās. Pats viņš balsoja Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā par visu sarakstu kopumā, nevienu neizsvītrojot.

Pl.16:13 - deputāts Imants Parādnieks paziņoja, ka nākamajā Rīgas domes sasaukumā nacionālā apvienība VL-TB/LNNK varētu iegūt 15 vietas.

Pl.16:09 - Ušakovs stāsta par savu balsojumu

Pl.15:50 - Jaunākās bildes var apskatīt šeit

Pl.15:26 - Kopumā Valsts policija šodien līdz pl.14:00 fiksējusi desmit gadījumus, kas saitīti ar iespējamiem pārkāpumiem pašvaldību vēlēšanu norisē.

Pl. 15:20 - novērotāji no reģioņiem stāsta par mazu cilvēku skaitu. Daugavpilī jaunieši pavisam nebalso, ziņo mūsu speciālie korespondenti.

Pl.14:50 - Valsts policijas rīcībā ir nonākusi informācija par to, ka Rēzeknē partija "Vienoti Latvijai" par pieciem latiem, iespējams, mēģinājusi pirkt vēlētāju balsis. Par atbalstu konkrētam kandidātam no saraksta "Vienoti Latvijai" sola maksāt piecus latus.

Par ko Jūs balsotu par pieciem latiem?

Pl.14:15 - Tikmēr viltīgie kandidāti turpina kārdināt vēlētājus. Pie 396.vēlēšanu iecirkņa, kas atrodas Subates pilī, kādas vietējai vēlēšanu komisijai pagaidām nezināmas personas, iespējams, mēģinājušas pirkt vēlētāju balsis. Redzēt, arī cilvēki Subatē tīko pārņemt varu.

Pl.13:55 - tajā pašā iecirknī bija daudz aplokšņu bez līmlentes, bet pēc vēlētāju pieprasījuma tās uzreiz nomainīja.

Pl.13:54 - 2.vēlēšanu iecirknī, 40.vidusskolā vēlētāja atnesa līdzi ķirzaku. Zaļā ķirzaka sēdēja uz rokas un aizdomīgi skatījās uz apkārtējiem.

Pl.13:33 - ļoti bieži tiek ziņots par to, ka vēlētāji nezin savu iecirkņu numurus.

Pl.13:30 - Daugavpils domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova (RP) cer, ka arī turpmāk viņai tiks dota iespēja strādāt pilsētas iedzīvotāju labā. Vai viņa varēs to darīt, vai nē, uzzināsim rīt.

Pl.12:57 - Nacionālās apvienības kandidāts №2 Aleksandrs Kiršteins pārspēja visus "punktualitātes" rekordus. Viņam vajadzēja būt vēlēšanu iecirknī pl.12:00, bet viņš ieradās stundu vēlāk - pl.13:00. Var iedomāties, kā jutās žurnālisti.

Pl.12:56 - Drošības policija sākusi kriminālprocesu par iespējamo balsu pirkšanu, taču pagaidām netiek atklāts, kurā reģionā tas noticis.

Pl.12:56 - Latvijā arī notiek vēlēšanas "Nepārstāvēto parlamentā", un to arī varēs ieraudzīt mūsu videotranslacijā.

Pl.12:36 - Kā pastāstīja Jūrmalas žurnālisti, šajā pilsētā priekšvēlēšanu cīņa ir sasniegusi kulmināciju, un piektdien tur sakavās divi deputāti. Plāšaku informāciju pašlaik skaidrojam.

Pl.12:33 - Starp citu, Ušakovs sev plusiņu neielika. Teica, ka tas būtu negodīgi.

Pl.12:26 - Līdz pl.12:00 pašvaldību vēlēšanās nobalsojuši 239 135 jeb 16,03% balsstiesīgo Latvijas iedzīvotāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati par 940 no 950 iecirkņiem visā Latvijā.

Pl.12:26 - "Cilvēki redz visu, ko esam izdarījuši. Visu, ko neesam izdarījuši, viņi arī redz," sacīja Ušakovs.

фото

Pl.12:22 - Ušakovs nobalsoja un dod interviju, sākumā latviski, pēc tam - krieviski.

фото

Pl.12:03 - Pašreizējais Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) ieradies vēlēšanu iecirknī kopā ar sievu. Viņi ieņēmuši vietu rindā.

Pl.12:00 - Rīgas Ziemeļu rajona izpilddirekcijas vēlēšanu iecirknī daudzi masu mediju pārstāvji gaida Nilu Ušakovu (SC). Iecirknī ir rinda. Interesanti, vai mērs stāvēs rindā, vai nē? Intriga!

Pl.11:50 - Baibas Brokas kavējumam ir attaisnojošais iemesls. Viņa ieradās iecirknī lielās kompānijas pavadībā - ar draudzeni, dēlu un savas draudzenes dēlu. Sākumā viņi gāja uz draudzenes balsošanas iecirkni (var saprast, par ko draudzene balsoja), bet pēc tam devās uz Kongresu namu. Broka bija uzvilkusi gaišu uzvalku un bija diezgan labā omā. Broka pauda pārliecību, ka viņas partija uzvarēs.

Pl.11:30 - Ap pusdienlaiku balsos Nils Ušakovs (SC) un Aleksandrs Kiršteins (VL-TB/LNNK).

Pl.11:27 - nobalsoja Rīgas vicemērs Andris Ameriks (SC/GKR). Atnāca kopā ar sievu, ātri nobalsoja un devās prom. Bija ļoti labā omā, kā vienmēr.

Pl.11:20 - tikmēr Kultūras un atpūtas centrā "IMANTA" mēģina nobalsot partijas "Par dzimto valodu" Rīgas mēra kandidāts Ilarions Girss. Viņam nācies stāvēt garā rindā. Girs uzvilka sarkano tauri ar baltiem punktiņiem. Pēc viņa teiktā, šodien viņš to sēja ilgāk, nekā parasti. Tā, acīmredzams, ir kāda zīme.

Pl.11:10 - Baiba Broka kavē jau 10 minūtes, bet viņu gaida Kongresu namā. Pa telefonu viņa sacīja: "Es jau skrienu, esmu jau blakus!"

Pl.10:50 - mūsu korespondents Oļegs Peka stāsta, ka daži vēlētāji, iznākot no vēlēšanu kabīnes, dusmās plēsa atlikušās vēlēšanu zīmes. Izskatās, ka cilvēki tā izgāž savas dusmas. Labi, ka viņi tā rīkojās tikai ar papīru.

Pl.10:47 - pl.11:00 balsos Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR), Baiba Broka (VL-TB/LNNK) un Ilarions Girss. Mēģināsim pagūt "noķērt" visus.

Pl.10:40 - Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa (V) eleganta baltā žaketē nokavēja 10 minutēs, bet priekš augstam amatpersonām to nav kavējums. Āboltiņa balsoja "Brasa" vēlēšanu iecirknī, kur vēlāk arī balsos "Reformu partijas" Rīgas mēra kandidāte Inga Antāne.

Pl.10:27 - Rēzeknē baidās no provokācijām vēlēšanu laikā. Kā norādīja laikraksta "Rēzeknes Vēstnesis" žurnāliste Marina Sokolova, priekšvēlēšanu kampaņa bija ļoti "netīra"

Pl.10:24 - Ventspilī daudzi cilvēki nobalsoja jau iepriekš. Pl.09:00 ielas vēl bija tukšas, bet iepriekšējā dienā pilsētā notika māsu svētki, informēja speciālkorespondente no Ventspils, laikraksta "Ventasbalss" žurnāliste Ļudmila Naruševiča. Cilvēki guļ.

Pl.10:22 - Daugavpilī jau nobalsoja vairāk nekā 850 cilvēku, ziņo mūsu speciālie korespondenti no reģioniem. Cilvēki ir noskaņoti skeptiski, un deputātu kandidātiem īpaši neuzticas. Vairāk nekā 40% iedzīvotāju vispār nedomāja nākt uz vēlēšanām. Vēlētāju aktivitāte pagaidām ir zema.

Pl.10:19 - Purvciemā viens vēlētājs ieradās 88.iecirknī stiprā alkohola reibumā un mēgināja traucēt sabiedrisko kārtību.

Pl.10:17 - "premjera" iecirknī balsotāju aktivitāte nebija liela, bet arī nekādi incidenti nenotika, un tas priecē.

Pl.10:02 - Politologiem pēc pirmās balsošanas stundas pagaidām grūti spriest par vēlētāju aktivitāti, tā varētu kļūt skaidrāka ap pusdienlaiku, norādīja politologi Iveta Kažoka un Juris Rozenvalds.

Pl.10:00 - Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, Rīgas 45.vidusskolā balsos Ministru prezidents Valdis Dombrovskis. Uzminiet - par ko?

Pl.09:52 - Kā ziņo radio Baltkom korespondenti, balsojot, cilvēki galvenokārt uzrāda pases, ID-kartēm īpaši neuzticas.

Pl.9:50 - Daudzi cilveki joprojām nezina, kur atrodas viņu balsošanas iecirknis. Rīgas Herdera vidusskolā viens jaunietis ilgi pauda sašutumu, kad CIK locekļi viņam sacīja, ka jādodas uz citu balsošanas iecirni, kurā viņš ir reģistrēts.

Pl.09:45 - Kā paziņoja radio Baltkom korespondente Ekaterina Safronova, 88.vēlēšanu iecirknī jau nobalsoja 178 cilvēki. Viņa arī norādīja, ka cilvēki, kā ierasts, iet skolā balsot, bet vēlāk izradās, ka viņi deklarēti citur. Vēlētaji aktīvi apspriež Rīgas Domes paveikto.

Pl.09:25 - Vēlētāji sūdzas par kopā salipušām vēlēšanu zīmēm. Kā pastāstīja kāda pašvaldības iedzīvotāja, kura nevēlējas minēt savu vārdu, viņa iecirknī saņēmusi partiju sarakstu komplektu, kurā nav bijis viņas izvēlētais saraksts.

Pl.09:15 - Līdz pl.8:00 pašvaldību vēlēšanās nobalsojuši 18 910 cilvēki jeb 1,27% balsstiesīgo Latvijas iedzīvotāju!

Pl.09:05 - Cilvēki tomēr jauc balsošanas iecirkņus. Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā CVK neļāva nobalsot 5-7 cilvēkiem, jo viņi ieradušies nepareizā vietā. Atgādinām, ka balsot jādodas uz to vēlēšanu iecirkni, kurā vēlētājs reģistrēts, un citā iecirknī nobalsot nevar.

Pl.09:05 - Radio Baltkom korespondente Marīna Škoda tagad atrodas 1.ģimnāzijā, Raiņa bulvārī. Par to, kas notiek šajā balsošanas iecirknī, Jūs varat uzzināt no mūsu videotranslācijas.

Pl.08:55 - Pirmās bildes no balsošanas iecirkņiem var apskatīt šeit. Fotogalerija papildināsim visas dienas laikā. Bet naktī Jūs varēsiet uzzināt, ko dara politiķi, gaidot vēlēšanu rezultātus.

Pl.08:45 - Radio Baltkom korespondents Oļegs Peka nobalsoja Rīgas Herdera vidusskolā, kur jau iepriekš savu balsi atdeva 316 cilvēki, bet sestdien līdz pl.8:00 - 17 cilvēki. Iepriekš jau nobalsoja bijušais Rīgas mērs Jānis Birks (VL-TB/LNNK) un Saeimas deputāte Ingūna Ribena (V).

Pl.08:35 - Drošības policija saņēmusi informāciju par iespējamu balsu pirkšanu pašvaldību vēlēšanās. Dienas gaitā tiks izlemts, vai ierosināt kriminālprocesu.

Pl.08:20 - 142.vēlēšanu iecirknī ieradās CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars kopā ar inspekciju. Pats viņš jau nobalsojis iepriekš. Kā pavēstīja Cimdars, tika saņemts ziņojums par to, ka vienā no skolām divi balsošanas iecirkņi atrodas ļoti tuvu viens otram un pastāv risks, ka tas var sarežģīt balsošanas norisi. Jautājums tiek atrisināts.

Pēc Cimdara teiktā, šogad no rīta ieradās tik pat daudz cilvēku, kā četrus gadus atpakaļ.

Pl.08:08 - Belēvičs pastāstīja, kāpēc viņš tik ilgi uzturējās vēlēšanu kabīnē. "Es ļoti gribēju atstāt sev piemiņā mūsu partijas sarakstu, bet man tomēr nācies viņu nolaist urnā," jokoja "Zaļo" Rīgas mēra kandidāts.

Pl.08:00 - Rīgas Kongresu nama vēlēšanu iecirknī ieradās Rīgas mēra amata kandidāts no Latvijas Zaļās partijas Guntis Belēvičs. Punktualitāte - ļoti laba īpašība priekš politiķa un lietišķā cilvēka! Vēlēšanu kabīnē Belēvičs uzturējās kādas piecas minūtes, un tas ir aizdomīgi ilgi. Laikam, viņš kādu īpaši izcēla sarakstā vai mēgināja nosvītrot.

Pl.07:55 - Šogad Latvijas vēlēšanās pirmoreiz parādījās caurspīdīgas urnas. Kā ziņo radio Baltkom korespondents, agrā rītā stundā vēlētāji tam īpaši nepievērš uzmanību. Daži vēl nav līdz galam pamodušies, un CVK locekļi palīdz viņiem orientēties.

Pl.07:40 - Portāls Mixnews.lv periodiski veiks tiešo videotranslāciju no balsošanu iecirkņiem. Pirmā translācija - no Kongresu nama. Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, tur balsos Rīgas mēra amata kandidāts no Latvijas Zaļās partijas Guntis Belēvičs.

Pl.07:12 - Mārupes vidusskolā pirms pl.7:00 gaidīja četri vēlētāji. Kā norādīja viens no vēlētājiem, viņš balsos par konkrētu cilvēku, nevis par partiju.

Pl.07:09 - kā ziņo radio Baltkom korespondents, balsošanas iecirknī №1 Rīgā 3.ģimnāzijā pirms atvēršanas jau sapulcējušies trīs vecāka gadagājuma cilvēki. Viņi nolēma nobalsot agrāk, lai pēc tam varētu doties savās darīšanās.

Pl.07:00 - atvērušies 950 balsošanas iecirkņi visā Latvijā. Pašvaldību vēlēšanas ir sākušās.

Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās ir balsstiesīgajiem Latvijas un Eiropas Savienības (ES) pilsoņiem, sākot no 18 gadu vecuma. Lai piedalītos pašvaldību vēlēšanās Latvijā, ES pilsonim jābūt reģistrētam Latvijas Iedzīvotāju reģistrā. Vēlētāju skaits valstī uz 22.maiju bija 1 491 987.

Vēlēšanas notiek 119 vēlēšanu apgabalos, kuru robežas atbilst deviņu republikas pilsētu un 110 novadu robežām, liecina CVK mājaslapā publicētā informācija.

фото

Balsotāji vēlēšanu zīmē var ar "+" atzīmēt kandidātus, kurus īpaši atbalsta, izsvītrot kandidātus, kurus neatbalsta, vai arī neizdarīt nekādas atzīmes.

CVK nodrošinās ziņu par vēlētāju aktivitāti un vēlēšanu rezultātiem pieejamību tīmekļa vietnē "www.pv2013.cvk.lv".

Vēlēšanu dienā vēlētāju aktivitāte tiks mērīta pl.8:00, 12:00, 16:00 un 20:00. Šīs ziņas tīmeklī būs pieejamas ar pusstundas intervālu - ap pl.8:30, 12:30, 16:30 un 20:30. Savukārt kopējais vēlēšanās piedalījušos skaits, tostarp ziņas par vēlētāju atrašanās vietā nobalsojušajiem vēlētājiem, tiks apkopots pēc iecirkņu slēgšanas plkst.22 un varētu būt zināms divu stundu laikā.

фото

Sākot no pl.24:00, tīmekļa vietnē "www.pv2013.cvk.lv" varēs iepazīties arī ar pirmajiem pašvaldību vēlēšanu rezultātiem no mazākajiem iecirkņiem. Vēlēšanu rezultātu apkopošanai tīmeklī būs iespējams sekot līdzi visas vēlēšanu nakts garumā.

CVK uzziņu tālruņa numurs ir 67 04 99 99.

фото

Komentāri