D. Īvāns: Vadot LTF, sevi atdalīju no mirstīgā Daiņa Īvāna (3)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 9. oktobrī plkst. 12:46

"Man bija jāsmaida vairāk, nekā es iekšēji to jutu," atceroties Latvijas Tautas frontes (LTF) aktivitātes pirms 25 gadiem, intervijā portālam Mixnews.lv atklāja LTF bijušais līderis Dainis Īvāns.

Tomēr Latvijas pirmie soļi ceļā uz neatkarības atgūšanu nebija viegli. Lai gan toreiz latviešu acīs Īvāns bija brašs līderis, kas ticēja tam, ko dara, un lika noticēt arī pārējiem, LTF vadītājs atzīst, ka viņam vairākas reizes ir bijis bail.

"Bailes bija vairākas reizes, piemēram, kad melnās beretes pēc Rubika pavēles bija ieņēmušas Preses namu, un mēs ar Ilmāru Bišeru braucām šos bandītus pierunāt, lai viņi iziet no Preses nama. Viņi iegrūž vēderā mašīnpistoli, lai nu tu zini, ka viņš šaus, tad bija tāda jocīga sajūta," vienu no gadījumiem atceras Tautas frontes priekšsēdētājs.

Uz jautājumu par to, vai bijušais LTF līderis ir apmierināts ar šodienas Latviju, Dainis Īvāns saka, ka salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm Latvija ir sasniegusi daudz vairāk, piemēram, demokrātija ir daudz pilnīgāka nekā citās bijušajās PSRS republikās.

"Ja es paskatos no tās distances pirms 25 gadiem un ieraugu šodienas Latviju, es esmu ļoti apmierināts, jo tajā laikā mēs ne par ko tādu nevarējām sapņot. Ja es tagad varu ar saviem bērniem aiziet uz 11.novembra krastmalu un paskatīties armijas parādi, lai arī kāda tā armija, esmu lepns, ka tā ir, ka mēs esam kļuvuši par patstāvīgu valsti un ka šī valsts pamazām pieņemas spēkā."

Lai gan, pēc Īvāna teiktā, ja tagad kāds teiktu, ka ir apmierināts ar dzīvi, viņu uzskatītu par jocīgu, pienāk tāds brīdis, kad gaušanās, lamāšanās un paššaustīšanās sāk apnikt.

"Šajā 25.gadadienā es gribētu cilvēkiem atgādināt, ka par spīti visam, ko mēs esam pārcietuši un ciešam joprojām, par spīti savai neapmierinātībai, mums vajadzētu būt ļoti lepniem un ļoti pateicīgiem liktenim par to, ka mēs esam šeit, brīvā valstī, un tādi, kādi mēs esam," tā Īvāns.

Komentāri 3
Sintija Apirms 3 gadiem
Slavas dziesmas dziedam brivibai un neatkaribai,bet kur mus tas ir novedusas?? Valstii,kura lieli uznemumi vienkarsi izcabejusi,talu nav jamekle,ja atceramies Liepajas metalurgu. Kadas ir algas,kadi pabalsti un dzive kopuma?? Nemakam mes rikoties ar to slavinato brivibu,tik vien ka dziesmas dziedam.
Vilispirms 3 gadiem
Īvāna meli sākas ar vārdu "brīva". Latvija nav brīva!!! Tā ir tikai pārgājusi lietošanā aukstā kara uzvarētāju rokās kā trofeja. Viss ko ar mums dara un kas ar/ap mums notiek (nevis ko stāsta) skaidri liecina ka esam KOLONIJA!!!!! Tātad arī barikādes bija kvalitatīvi režisētas no mūsu Rietumu "partneriem". Īvāna pienesums šeit bija tāds pats kā jebkuram ierindas kangaram ciešā sadarbībā ar Kremli un Rietumu specdienestiem, kuriem Latvija tika nodota kā aukstā kara zaudētāju kontribūcija. Īvāns kā balagāna aktieris arī nospēlēja savu lomu un ja "režisoriem" tas būtu bijis nepieciešams kopējās izrādes labā varēja arī toreiz nošaut, tā teikt priekš neliela 'action'. Rubikam šodien ir krēsls €parlamentā kā samaks par toreizējās izrādes nevaroņa lomu. Tagad izvilkuši šo aktieri atkal dienas gaismā tikai ar vienu nolūku - "iekomunicēt" lētticīgākajos prātos Veiksmes Stāsta Vīziju. Briseles analītiķi un Režīms jūtas norūpēti ar kopējā reitinga kritumu, tāpēc tiek sperti soļi sabiedrības debilizācijai, pederastizācijai un zombēšanai, kam līdzekļi protams netiks žēloti.
MILDA BREIVApirms 3 gadiem
Par ko tieši pateikties, par prihvatizētu tautas īpašumu, izdzīšanu trindā vergot, cenu sacelšanu, kas nesamērīga algām, sadarbību ar Zemeslodes agresoru armiju, jauniešu degradēšanu, bērnu orgānu iztirgošanu, Latvijas atvēršanu Ķīnai, Banku patvaļas pieļaušanai...tā var skaitīt stundām, tik daudz par ko "pateikties" mums - nabadzībā iegrūstajai tautai...