Prasīs vērtēt skatītāju sašutumu raisījušo LTV jaungada šovu, Mixnews.lv

Prasīs vērtēt skatītāju sašutumu raisījušo LTV jaungada šovu

фото

Izklaide | 2013. gada 2. janvārī plkst. 18:10

Skatītāju sašutums ir uzklausīts - Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pārstāvis Gints Grūbe ir apstiprinājis, ka pieprasīs Latvijas Televīzijai (LTV) Jaungada programmas, Rūdolfa Blaumaņa mistērijas "Lai dzīvojam, lai svinam!" kvalitātes izvērtējumu, ziņo mediji.

Izrādās, LTV ir izveidota vairāku pakāpju raidījumu vērtēšanas un analīzes sistēma, kas vienlīdzīgi attiecas gan uz LTV veidotajiem raidījumiem, gan arī uz neatkarīgo producentu piedāvātajām programmām. Tā paredzēta sistēmiskai un regulārai raidījumu kvalitātes analīzei.

Grūbe portālam "tvnet.lv" norādīja, ka kvalitātes novērtējums pirms un pēc raidījuma ir raidorganizācijas kompetences jautājums. Tomēr "konkrētajā gadījumā NEPLP pieprasīs LTV iesniegt dokumentāciju, vai un kā veikts programmas kvalitātes izvērtējums".

Vērtējumu par programmu "Lai dzīvojam, lai svinam!" LTV sniegs pēc detalizēta programmas satura un mākslinieciskā izvērtējuma , kas notiks nākamajā nedēļā, portālam "Diena.lv" pastāstīja LTV1 direktore Baiba Šmite. Viņa uzsvēra, ka skatītāju viedokļi un gaumes ir dažādas, bet, protams, viedokļos un komentāros ir jāieklausās un jāatlasa būtiskais.

LTV Jaungada nakts šovu bija pieteikusi kā latviešu rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa gadumijas mistēriju "Lai dzīvojam, lai svinam!". Raidījumā dažādi populāri Latvijas aktieri un dziedātāji fonogrammas pavadībā atdarināja pasaulē pazīstamus skatuves māksliniekus, piemēram, Tomu Džounsu, Džo Kokeru, Eltonu Džonu, Lizu Minelli, Leonardu Koenu, Frenku Sinatru, Elvisu Presliju un citus.

Šovu LTV veidoja producents Niks Volmārs sadarbībā ar režisori Svetlanu Rudzīti. Mistērijas scenāriju veidojusi rakstniece Dace Judina, raksta "Diena.lv" Savukārt Vecgada popielā piedalījās tādi aktieri kā Ģirts Ķesteris, Dita Lūriņa-Egliena, Raimonda Vazdika, Artis Robežnieks, Ieva Pļavniece, Rihards Lepers un citi, kā arī mūziķi Samanta Tīna, Dons un citi.

Šovs izpelnījās milzu sašutumu un asu kritiku sociālajos tīklos.

"Brīdi domāju, par ko būs bloga ieraksts. Tagad zinu - par drosmi pateikt "nē". Mīļie aktieri, tā jums būtu derējusi pirms jaungada šova LTV," atzina dziedātāja Marta Kukarane. Lakoniskāks bija komponists Kārlis Lācis: "Kas tas pa SŪDU iet pa LTV1????"

Par šovu savā profilā mikroblogu vietnē "Twitter" izteicās arī NEPLP locekle Aija Cālīte-Dulevska. Viņa raksta, ka patriotiski skatījusies Blaumaņa mistēriju, taču viņas mīļākais rakstnieks Blaumanis, visticamāk, pa to laiku zem zemes spalgi vaidējis.

Ekrānšāviņš no raidījuma, delfi.lv

Komentāri