Sociālo tīklu "pasaules kartē" par Latvijas populārāko portālu kļuvis "Facebook", Mixnews.lv

Sociālo tīklu "pasaules kartē" par Latvijas populārāko portālu kļuvis "Facebook"

фото

Izklaide | 2013. gada 4. janvārī plkst. 09:33

Jaunākajā blogera Vinčenzo Kosenzas publicētajā sociālo tīklu "pasaules kartē" par Latvijā populārāko šādu portālu nosaukts "Facebook", tomēr portāls "Draugiem.lv" šādu situāciju skaidro ar pētnieka izmantoto datu avota maiņu un norāda, ka satraukumam nav pamata, ziņo aģentūra LETA.

"Facebook" ar vienu miljardu aktīvo lietotāju ir ieguvis līderpozīcijas 127 no 137 pētījumā iekļautajām valstīm. Viens no izaugsmes virzītājspēkiem ir Āzija, kas ar 278 miljoniem lietotāju apsteigusi Eiropu ar 251 miljonu. Pēdējos mēnešos "Facebook" dibinātājs un līdzīpašnieks Marka Cukerberga armija ir pakļāvusi Armēniju, Kirgizstānu, Latviju un Vjetnamu," raksta blogeris.

"Draugiem.lv" runasvīrs Jānis Palkavnieks sacīja, ka šādas izmaiņas skaidrojamas nevis ar to, ka Latvijas portāls būtu strauji zaudējis pozīcijas "Facebook" priekšā, bet gan ar to, ka ir mainīts blogera izmantoto datu avots.

Iepriekš dati tika ņemti no "Google Trends for Websites", kas izmanto "Google" datus, bet tagad tie tiek ņemti no globālā milža "Alexa", kura mērījumi Latvijas gadījumā ir neprecīzi attiecībā uz visu auditoriju.

Blogeris savā publikācijā arī norāda, ka sociālo mediju kartes izveidei šoreiz izmantoti "Alexa" dati, jo "Google Trends for Websites" kopš 2012.gada septembra ir slēgts.

Savukārt Palkavnieks skaidroja, ka "Alexa" savus mērījumus par lapu lietojumiem izdara, balstoties uz to lietotāju paradumiem, kas ir uzstādījuši viņu rīku joslu. Tā kā retais Latvijas iedzīvotājs ir dzirdējis par "Alexa" un vēl retāks to lieto, viņaprāt, rezultātus Latvijas gadījumā ietekmē salīdzinoši neliela lietotāju kopa.

Saskaņā ar pēdējo "Click" mērījumu pirms mēneša "Draugiem.lv" joprojām ir 1,2 miljoni lietotāju, bet "Facebook" - 400 tūkstoši lietotāju, tāpēc satraukumam nav pamata, norādīja Palkavnieks.

"GemiusAudience" dati liecina, ka pērnā gada novembrī "Draugiem.lv" reālo lietotāju skaits bija 654 099.

Sociālo tīklu pasaules karte ir apskatāma vietnē "http://www.vincos.it/world-map-of-social-networks/" un ir pirmā karte, kuru angliski rakstošais itāļu blogeris veidojis, izmantojot īsto pasaules karti kā pamatu un iekrāsojot valstis dominējošā sociāla tīkla krāsās.

Foto: balticanews.files.wordpress.com

Komentāri