Sāk veidot "Liktens lietu muzeju" un "Dāmu paradīzi" , Mixnews.lv

Sāk veidot "Liktens lietu muzeju" un "Dāmu paradīzi"

фото

Izklaide | 2013. gada 6. janvārī plkst. 13:09

Mediju komunikācijas darbnīca un filmu studija "Kinolats" ar nodibinājuma "Rīga 2014" atbalstu sākusi darbu pie diviem vērienīgiem Rīgas Eiropas kultūras galvaspilsētas projektiem, kas raksturos mūsdienu kultūrvēsturisko vidi - "Liktens lietu muzeja" un "Dāmu paradīzes" izveides, ziņo LETA.

Kā aģentūru LETA informēja "Kinolats" pārstāvji, "Dāmu paradīze" 2014.gada vasarā skatītājus aicinās uz modes teātra izrādēm, sniedzot ieskatu Eiropas spilgtajās modes vēstures lappusēs. Autore un režisore Ilona Brūvere iecerējusi projektu kā krāšņu izrāžu kopumu, kas sniedz ieskatu vēsturiskā materiālā un iepazīstina skatītāju ar Eiropas modes pasauli laika posmā no 1900.gada līdz 2000.gadam.

Kā kostīmu mākslinieki īpašajās izrādēs aicināti Latvijas modes mākslinieki. Projekta kuratore ir nodibinājuma "Rīga Eiropas galvaspilsēta" vadītāja Diāna Čivle.

Savukārt "Liktens lietu muzejs" aicinās uz vērienīgu kultūrvēsturisku liecību ekspozīciju. Mākslinieks Artis Rutks un projekta vadītāja Brūvere muzeju iecerējuši kā ļoti personisku rīdzinieku priekšmetisko laika liecību stenogrammu. Projekta kurators ir Gints Grūbe.

Patlaban ir sākta "Liktens lietu muzeja" eksponātu apzināšana. 2014.gadā Rīgas Eiropas kultūras galvaspilsētas projektu ietvaros durvis vērs pirmais muzejs ar ļoti personīgiem priekšmetiem un lietām un stāstiem, kurus veidojuši paši rīdzinieki. Blakus rīdzinieku priekšmetiskajām kultūtvēsturiskajām laika liecībām, muzejā varēs iepazīties arī ar laiku, kas saistīts ar konkrētiem priekšmetu stāstiem.

Kā ziņots, katru gadu divas Eiropas pilsētas iegūst Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu. 2014.gadā par Eiropas kultūras galvaspilsētu kļūs Rīga un Zviedrijas pilsēta Ūmeo. Lai sagatavotos kultūras pasākumu gadam, izveidots nodibinājums "Rīga 2014", kuru vada Diāna Čivle.

Rīgas kultūras pasākumu programmas galvenais sauklis 2014.gadā būs "Force Majeoure". Pasākumi tiks dalīti sešās tematiskajās līnijās, kuru veidošanā aktīvi būs jāiesaistās arī pašiem rīdziniekiem. Katrā no sešām tematiskajām līnijām plānoti 20 līdz 30 pasākumi. Rīgā 2014.gadā notiks arī Pasaules koru olimpiāde, kas pulcēs 90 korus no visas pasaules.

_Foto; facebook.com/liktenslietas__

Komentāri