Opolais debitēs Ņujorkas Metropolitēna operā, Mixnews.lv

Opolais debitēs Ņujorkas Metropolitēna operā

фото

Izklaide | 2013. gada 11. janvārī plkst. 11:38

Latvijas operzvaigzne Kristīne Opolais piektdien debitēs Ņujorkas Metropolitēna operā Džakomo Pučīni operas "Bezdelīga" iestudējumā, iejūtoties titulvarones Magdas tēlā.

Metropolitēna operas mājaslapā publicētajā intervijā dziedātāja atzīst, ka Pučīni ir viens no viņas iemīļotākajiem komponistiem. Opera "Bezdelīga" nav tik dramatiska kā "Toska" vai "Madama Butterfly", vai "Bohēma", un tajā neviens neiet bojā. Taču tas ir lirisks, poētisks un ļoti romantisks stāsts par mīlestību, un mūzika ir pilna kaislību, atzīst dziedātāja.

Janvārī plānotas piecas operas "Bezdelīga" izrādes, un pirmā no tām būs piektdien. Izrādes diriģēs Jons Marins, dziedātājas partneris Rudžēro tēlā būs tenors Džuzepe Filianoti. Izrādes režisors - Nikolā Žoels. Šopavasar dziedātāja uzstāsies arī citos slavenos opernamos.

Martā Opolais plāno atgriezties Londonas Karaliskajā Koventgārdena operā, šoreiz dziedot Pučīni operas "Toska" titulvarones Toskas lomu, savukārt aprīlī soprāns Vīnes Valsts operā atkal iejutīsies Mimī lomā Pučīni operā "Bohēma".

Aprīlī Opolais dziedās arī Amēliju Džuzepes Verdi operas "Simons Bokanegra" koncertiestudējumā, kas tiks atskaņots Vīnes koncertzālē.

No 2003.gada līdz 2007.gadam Opolais bija Latvijas Nacionālās operas soliste. Opolais ir arī divkārtēja Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte, šo balvu iegūstot 2006.gadā un 2011.gadā.

Dziedātāja jau viesojusies nozīmīgākajos pasaules operteātros - Vīnes Valsts operā, Berlīnes Valsts operā, Milānas "La Scala" un citviet.

foto: metoperafamily.org

Komentāri