Dziedātāja Biruta Ozoliņa un DJ Monsta spēlēs Kiprā, Mixnews.lv

Dziedātāja Biruta Ozoliņa un DJ Monsta spēlēs Kiprā

фото

Izklaide | 2014. gada 2. janvārī plkst. 19:35

Jau pirmajā 2014.gada dienā ceļasomas kravāja dziedātāja Biruta Ozoliņa un DJ Monsta (elektronika), lai kopā ar šīs radošās apvienības biedriem Miku Čavartu (perkusijas) un Tomu Poišu (kontrabass) dotos uz "Lefkosia Loop Festival" Kiprā.

Viņu uzstāšanās notiks piektdien, 3.janvārī Nikozijas WhereHouse612. Festivāla viesi tiks iepazīstināti ar latviešu mūziķu jaunāko programmu "Sauli sēju" īpaši Lefkozijas festivālam pielāgotā veidolā - akcentējot "loop" tehnikas piedāvātās iespējas programmas elektroniskajā sadaļā.

Par "Sauli sēju" koncepciju, kuras centrā ir Birutas Ozoliņas dziedātās latgaliešu tautasdziesmas, mūziķi teic: "Tautas dziesma ir putns - skaists un brīvs, ko daudziem gribas ielikt krātiņā. Mēs centāmies nevis apgriezt tai spārnus, bet gan atrast ar to kopīgu, visiem mums saprotamu valodu".

Biruta Ozoliņa un DJ Monsta nebūs vienīgie, kas elektroniskās mūzikas tehnikas "krustos" ar tradicionālās mūzikas vērtībām - arī velsiete Marija Kristīna (Maria Christina and the 7 Pedals) liks lietā tradicionālās arfas spēles iemaņas, bet kipriete Vasiliki Anastasiu, gatavojot savu programmu, folkloras tradīcijas iepazinusi Francijā, Turcijā, Katarā, Ķīnā un pat Brazīlijā.

"Lefkosia Loop Festival" viesi šogad būs arī MC Xander (Lielbritānija), NT Wave (Horvātija), "on lacrimae" (Grieķija), plaši pārstāvēti būs arī paši kiprieši. Festivāls notiek trešo reizi, un Latvijas mūziķu dalība tajā iespējama, pateicoties EK programmas "Kultūra" finansētajam projektam "Minstrel", kurā kā līdzorganizators darbojas Latvijas Mūzikas informācijas centrs.

Foto: facebook.com/BirutaMonsta

Komentāri