Janvāra noslēgumā notiks latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts, Mixnews.lv

Janvāra noslēgumā notiks latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts

фото

Izklaide | 2014. gada 4. janvārī plkst. 09:26

Šā gada 25. janvārī Lielajā ģildē notiks "Latvijas Koncertu" organizētais latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts, uz vienas skatuves pulcējot valsts galvenos simfoniskos kolektīvus – Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas Simfonisko orķestri un Latvijas Nacionālās operas orķestri. Pie diriģenta pults stāsies Andris Veismanis, Normunds Šnē un Aigars Meri.

Šogad lielkoncertā skanēs latviešu simfoniskās mūzikas reti atskaņoti skaņdarbi, kuru lidojums pārsniedzis Latvijas robežas, kā, piemēram, Pētera Plakida vēl studiju laikā sarakstītais opuss "Mūzika klavierēm, stīgu orķestrim un timpāniem" (1969), kas pēc atskaņojuma Maskavā izpelnījās atzinīgus vārdus arī no paša Dmitrija Šostakoviča: "Turpiniet tik tādā pašā garā, tad būs labi!". Solisti šajā atskaņojumā būs pianists Mārtiņš Zilberts un sitaminstrumentālists Ivo Krūskops.

Lielkoncertā gaismā tiks celtas arī avangarda meistara Gundara Pones baleta "Dejas manā paradīzē" lappuses. Viņa simfoniskos darbus savulaik atskaņojuši tādi izcili orķestri kā Bostonas simfoniskais orķestris un Ļeņingradas filharmoniskais orķestris. Pones simfonisko mūziku augsti vērtēja diriģents Arvīds Jansons: "Uzskatu, ka Pone ir ļoti apdāvināts un daudzpusīgs kompozīcijas mākslas meistars".

Latviešu mūzikas pūrs tiks bagātināts arī ar komponistu jaundarbiem. Andris Dzenītis turpina pēdējos gados iesākto koncertu līniju, šoreiz solo godā ieceļot latviešu mūzikā reti apspēlēto saksofonu darbā E(GO), ko pirmatskaņos saksofonists Arvīds Kazlausks. Koncertā skanēs arī Daces Aperānes "Elpa" stīgu orķestrim. Šī mūzika ir kā spogulis pašas Aperānes personībai.

Komentāri