Kompānija ART Forte šogad piedāvāšot vairākas interesantas viesizrādes, Mixnews.lv

Kompānija ART Forte šogad piedāvāšot vairākas interesantas viesizrādes

фото

Izklaide | 2014. gada 5. janvārī plkst. 09:12

Kompānija "ART Forte" šogad sola piedāvāt vairākas interesantas viesizrādes, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja kompānijas valdes priekšsēdētāja Jūlija Ločmele.

Pēc viņas teiktā, Latvijā ir lielākas izredzes redzēt slavenus Krievijas māksliniekus, nevis, piemēram, Itālijas, Francijas vai Austrijas mūziķus, jo kaimiņvalsts varas iestādes un biznesa struktūras sniedz būtisku finansiālu atbalstu savu izcilāko mākslinieku viesizrādēm Eiropas Savienības dalībvalstīs.

8.martā Rīgas Kongresu namā notiks koncerts "Pavasaris Vīnē", kurā Vīnes operetes solistu un Johana Štrausa kamerorķestra ("Original Wiener Strauss Capelle") izpildījumā skanēs slavenas ārijas no Imres Kalmana un Franaa Lehāra operetēm, kā arī Johana Štrausa valši un polkas. Diriģēs atraktīvais Rainers Ross.

Vienu no Austrijas izcilākajiem kultūras simboliem - "Original Wiener Strauss Capelle" - 1827.gadā dibināja Johans Štrauss vecākais. 19.gadsimta otrajā pusē valšu karaļa Johana Štrausa jaunākā vadībā kapela ieguva pasaules slavu un saglabāja to līdz leģendārās dinastijas beigām. Kolektīvs saglabā divas unikālas īpašības - neatkārtojamu Štrausa mūzikas Vīnes interpretāciju un firmas kostīmus - sarkanas frakas un baltas bikses, kuru dizains nav mainījies kopš 1843.gada.

7.aprīlī "ART Forte" kopā ar Nacionālās operas baleta trupu realizēs projektu "Grand Tango Gala", kurā Marijas teātra baleta prīma Uļjana Lopatkina dejos kopā ar saviem kolēģiem - baleta solistiem un Latvijas Nacionālā baleta trupu.

No 8.aprīļa līdz 10.aprīlim uz Dailes teātra skatuves tiks rādītas Jauniešu un bērnu festivāla "Varavīksne" izrādes. Uz Rīgu tikšot atvests Sanktpēterburgas Jaunatnes teātrī Ādolfa Šapiro iestudētais Viljama Šekspīra "Karalis Līrs". Iestudējuma muzikālo pavadījumu spēlēs džeza ansamblis. Ločmele ir pārliecināta, ka jauniešiem šī izrāde patiks.

Tiks parādīta arī Magņitagorskas Dramatiskā teātra izrāde "Negaiss" pēc Aleksandra Ostrovska lugas. "Esmu redzējusi šo izrādi festivālā "Zelta maska". Skatītāji šai izrādei aplaudēja, stāvot kājās. Kaut arī lugas sižets lielākajai daļai skatītāju ir labi zināms, cilvēki izrādes laikā gan raudāja, gan smējās," pastāstīja Ločmele. Bērniem festivālā parādīs Jekaterinburgas teātrī iestudēto Antona Čehova "Kaštanku" un Konstantīna Bogomolova iestudēto izrādi bez vārdiem.

12.jūnijā "Art Forte" producēs tradicionālo Krievijas dienai veltīto koncertu. Piecus gadus pēc kārtas šo svētku sakarā "ART Forte" rīkoja labāko Krievijas simfonisko orķestru koncertus. Šoreiz Dzintaru koncertzālē uzstāsies Igora Moisejeva Krievijas Valsts akadēmiskais tautas dejas ansamblis. "Esmu pārliecināta, ka šis koncerts būs vasarīgi svinīgs un krāšņs. Tikai baidos, ka pēc šī koncerta, kurā 90 cilvēki dejos krievu tautas dejas, var nākties remontēt skatuves grīdu," atzina Ločmele.

17.jūlijā Latvijas galvaspilsētā viesosies Marijas teātra operas trupa, kura izrādīs Radiona Ščedrina operu "Apburtais ceļinieks" pēc Nikolaja Ļeskova darba motīviem. Uz izrādi no Sanktpēterburgas atbrauks apmēram 200 operdziedātāji, orķestra mūziķi. Ir solījuši ierasties arī komponists Ščedrins un viņa dzīvesbiedre pasaules baleta prīma Maija Pļisecka. Pie diriģenta pults būs Valērijs Gergijevs. Lai šo izrādi varētu noskatīties iespējami liels interesentu skaits, ekrānus paredzēts izvietot arī uz LNO ēkas un Esplanādē.

Oktobrī notiks tradicionālais teātra festivāls "Zelta maska Latvijā", kurš sāksies ar Maskavas Jevgeņija Vahtangova teātra slaveno izrādi "Jevgeņijs Oņegins", ko iestudējis teātra mākslinieciskais vadītājs Rims Tumins. Šis teātris festivālā parādīs arī Anželikas Holinas iestudēto dejas izrādi "Anna Kareņina". Maskavas Aleksandra Puškina teātris rādīs režisora Jurija Butusova iestudēto Bertolda Brehta lugu "Krietnais cilvēks no Sečuānas", Jekaterinburgas teātris - izrādi bērniem "Sniega karaliene", bet Mihaila teātris no Sanktpēterburgas rādīs kādu baleta izrādi.

Decembrī Rīgā viesizrādes sniegs Borisa Eifmana baleta trupa ar kādu no saviem jaunākajiem iestudējumiem.

"ART Forte" šogad plāno atvest uz Rīgu arī mūziklu "Čaplins", uz kuru autortiesības ir iegādājies Sanktpēterburgas muzikālais teātris. Iestudējumu ir veidojusi brigāde no Brodvejas, dzied un dejo krievu skatuves mākslinieki.

Komentāri