Ilvesa un Krugmana ķilda "Twitter" pārtaps "finansiālā operā", Mixnews.lv

Ilvesa un Krugmana ķilda "Twitter" pārtaps "finansiālā operā"

фото

Izklaide | 2013. gada 15. janvārī plkst. 17:07

Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa un ekonomista Pola Krugmana ķilda tviterī par finanšu jautājumiem tiks iemūžināta nelielā operā, ziņo LETA, atsaucoties uz žurnālu "The Wall Street Journal".

Nobela prēmijas laureāts Krugmans 2012.gada jūnijā savā blogā pievērsa uzmanību tam, ka Igaunijā neesot notikusi īpaša tautsaimniecības atveseļošanās, savukārt Ilvess ar vairākiem dusmīgiem tvītiem aizstāvēja Igauniju.

"Labāk rakstīsim par kaut ko tādu, par ko mums nav nekādas saprašanas, būsim pašapmierināti, valdonīgi un aizbildnieciski. Galu galā viņi ir tikai melnstrādnieki," tviterī rakstīja Ilvess. "Liekas - Nobels tirdzniecībā nozīmē, ka tu vari gudri izrunāties par fiskāliem jautājumiem un pasludināt manu valsti par "tukšaini"."

"Bet - jā, ko gan mēs zinām? Mēs esam tikai truli un muļķīgi austrumeiropieši. Neapgaismoti. Kādu dienu arī mēs sapratīsim. "Nostra culpa"," ironizēja prezidents. "Varam "taisīt virsū" austrumeiropiešiem - viņu angļu valoda ir slikta, viņi neatbild un patiešām dara to, par ko viņi ir vienojušies, un atkārtoti ievēl valdības, kas ir atbildīgas."

Komponists Jūdžins Birmans un žurnālists Skots Dīls laidīs klajā "Nostra Culpa" (no latīņu valodas - "mūsu vaina"), kam par iedvesmas avotu kalpojis publiskais strīds.

15 minūtes garā "finanšu opera" sastāv no divām daļām, un to izpildīs igauņu operdziedātāja Irisa Oja.

Tās pirmizrāde paredzēta 7.aprīlī Tallinā festivāla "Igaunijas mūzikas dienas" laikā.

Foto: baltic-review.com

Komentāri