Antisemītismā apsūdzētais franču komiķis apstrīd uzstāšanās aizliegumu , Mixnews.lv

Antisemītismā apsūdzētais franču komiķis apstrīd uzstāšanās aizliegumu

фото

Izklaide | 2014. gada 8. janvārī plkst. 18:34

Antisemītismā apsūdzētais franču komiķis Djedonē tiesas ceļā apstrīdējis savu uzstāšanos aizliegumu vairākās Francijas pilsētās, trešdien paziņoja viņa advokāts, ziņo LETA-AFP.

Djedonē turnejas sākums bija plānots ceturtdien Nantē, taču vietējās amatpersonas pēc iekšlietu ministra Manuela Valsa aicinājuma izrādi aizliedza. Tāpat rīkojušās arī vairākas citas pilsētas.

фото

Priekšnesumu aizliegšanai atbalstu paudis arī Francijas prezidents Fransuā Olands.

Djedonē advokāts norādīja, ka lūdzis Nantes tiesai līdz ceturtdien paredzētās izrādes sākuma laikam atcelt aizliegumu. Sēde notiks ceturtdienas rītā.

фото

Domājams, ka tādas pašas prasības tiks iesniegtas arī citu pilsētu tiesās. Francijā sākušās asas diskusijas par šo gadījumu. Daudzi aizliegumu kritizē, jo tas ierobežojot vārda brīvību, un tikai vairo Djedonē popularitāti atbalstītāju vidū.

Neraugoties uz neviennozīmīgo reputāciju, Djedonē atsevišķos Francijas sabiedrības sektoros ir populārs. Uz viņa izrādi Nantē bija pārdoti vairāk nekā 5000 biļešu.

47 gadus vecajam komiķim - viņa tēvs ir kamerūnietis, bet māte francūziete - Parīzē ir pašam savs teātris. Kādā no nesenajām izrādēm viņš izsmēja radio žurnālistu ebreju Patriku Koenu. Viņa izteikumi tika slepeni nofilmēti.

"Kad es dzirdu Patriku Koenu runājam, es sev saku, ziniet, gāzes kameras ... žēl," izrādē sacījis Djedonē.

Komentāri