Aprīlī notiks tumšās mūzikas festivāls Antithesis IV 2014, Mixnews.lv

Aprīlī notiks tumšās mūzikas festivāls Antithesis IV 2014

фото

Izklaide | 2014. gada 9. janvārī plkst. 07:12

Grupa "Esoteric"

Turpinot tradīciju, popularizēt noskaņās eksperimentālu, smagnēju un melanholisku mūziku, arī šogad, tumšās mūzikas mazfestivāls "Antithesis IV" notiks - 2014. gada 18. aprīlī, klubā "Melnā Piektdiena".

Pirmo reizi Rīgā – eksperimentāla "funeral doom metal" žanra kulta grupa no Anglijas – "Esoteric" un ne mazāk zināma "epic doom metal" grupa "Isole" no Zviedrijas.

"Esoteric"- Grupa radusies 1992. gadā, Anglijā. Muzikāli, grupas spēlēšanas maniere ir pagrūti definējams žanru sajaukums, kurā galvenokārt dominē "funeral death metal" un psihodēlijas ietekmes.

Ne velti, grupa atzīta par inovatīvu savā žanrā, kā vieni no pirmajiem, kas paplašināja muzicēšanas un domāšanas manieri ārpus ierastā "funeral doom metal" rāmja – pieskaroties tādām tematikām, kā kosmosa bezgalīgie plašumi, cilvēka zemapziņa, psihodēlija un ezotērika, arī filosofija.

Nesagatavotam klausītājam, gan, šīs grupas daiļrade var sagādāt pamatīgas ciešanas – padsmit minūšu garie skaņdarbi, nomācoša ģitāru siena un auksta atmosfēra..

Mūzikas apskatnieku atzīti un par funeral doom metal klasiku kļuvušie albumi: "Epistemological Despondency" (1994), "Subconscious Dissolution into the Continuum" (2004), "The Maniacal Vale"(2008), "Paragon of Dissonance" (2011). Rīgā grupa spēlēs pirmo reizi!

"Isole" – grupa radusies 1990. gadā Zviedrijā, ar sākotnējo nosaukumu "Forlorn" , kuru nomaina 2003. gadā uz šībrīža "Isole". Debijas albums "Forevermore" 2005. gadā un "Throne Of Void" 2006. gadā, nostiprina grupas popularitāti gan pašu mājās Zviedrijā, gan pasaulē. Aktīva koncertēšana Eiropā un divi nākamie albumi – "Bliss Of Solitude" (2008) , "Silent Ruins" (2009) nostiprinājuši grupas vārdu "doom metal" klausītāju lokā visā plašajā pasaulē. Grupas muzicēšanas manieri bieži vien dēvē par moderno doom metal, lai gan pati grupa to sauc par episko "doom metal".

Koncertā spēlēs arī – "Doomed" - "doom / death metal" no Vācijas , "Procession" - "epic doom metal" no Zviedrijas, pašmāju "Frailty" (doom / death metal, Latvija)

Biļetes iepriekšpārdošanā: "ticketshop.lv/site/events/view/722".

Komentāri