Vēlies uzzināt, kāpēc patiesībā avarē lidmašīnas?, Mixnews.lv

Vēlies uzzināt, kāpēc patiesībā avarē lidmašīnas?

фото

Izklaide | 2014. gada 11. janvārī plkst. 09:51

Vēlies uzzināt lidmašīnu avāriju patiesos cēloņus vai dzirdēt stāstus par neticamu izglābšanos? Kanālā "National Geographic" no sestdienas, 11.janvāra, skaties jauno dokumentālo raidījumu ciklu "Aviokatastrofu izmeklēšana" ("Air Crash Investigation"), informēja "Fox International Channels" (FIC) sabiedrisko attiecību konsultants Kārlis Bikšus.

Raidījumos varēsi sekot līdzi izmeklēšanai, kuras gaitā speciālisti centīsies noskaidrot pasaules aviovēsturē traģiskāko negadījumu iemeslus, kā arī vēstīs par darbu, kāds paveikts, lai nepieļautu šādu šausminošu nelaimju atkārtošanos un padarītu globālo aviosatiksmi drošāku.

Dzirdēsim avarējušo lidaparātu pilotu kabīnes skaņas reģistratora ierakstus, ekskluzīvus aculiecinieku stāstus un tiksimies ar ļaudīm, kas brīnumainā kārtā izdzīvojuši gaisa kuģu katastrofās.

Lai gan lidaparātus mūsdienās uzskata par vienu no drošākajiem transportlīdzekļiem, aviokatastrofas joprojām ir realitāte. Cēloņi ir visdažādākie - pilota kļūdas, teroristu uzbrukumi, sadursmes ar putniem, vulkāniskie putekļi vai dzinēja negaidīta apstāšanās.

Viens no cikla raidījumiem būs par lidsabiedrības "American Airlines" 587.reisa pasažieru aviolaineri, kas 2001.gada 12.novembrī neilgi pēc pacelšanās no starptautiskās Džona Ficdžeralda Kenedija lidostas nogāzās Ņujorkas Kvīnsas rajonā. Toreiz bojā gāja visi 260 pasažieri. Tā kā šī avārija notika neilgi pēc terora aktiem ASV 2001.gada 11. septembrī, sākotnējā katastrofas versija bija, ka atkal noticis terora akts. Izmeklēšanā tas tomēr neapstiprinājās.

Komentāri