Izdos rokmūziķa Lū Rīda biogrāfiju, Mixnews.lv

Izdos rokmūziķa Lū Rīda biogrāfiju

фото

Izklaide | 2014. gada 11. janvārī plkst. 19:55

Pērn mūžībā aizgājušā rokmūziķa Lū Rīda dzīvi iemūžinās jaunā biogrāfijā, trešdien paziņoja izdevniecība "Farrar, Straus and Giroux". Tā autors būs mūzikas žurnāla "Rolling Stone" žurnālists Vils Hermess.

"Lū Rīda balss 60 gadus iemiesoja Ņujorkas smeldzi un atmosfēru, bet viņa dziesmas parādīja, ka populārā mūzika var uzņemties māksliniecisku risku," sacīja izdevniecības vecākais redaktors Alekss Stārs. "Viņa ietekme jūtama visur, taču viņa pilnais dzīvesstāsts vēl nav izstāstīts." Grāmatas nosaukums būs "Lou: A New York Life". Plānots, ka tā iznāks tuvāko divu vai trīs gadu laikā.

71 gadu vecais Rīds nomira 27.oktobrī savās mājās Longailendā no ilggadējās vētrainās uzdzīves un pārslimotā hepatīta izraisītas hroniskas aknu saslimšanas.

Maijā Rīdam tika veikta aknu transplantācija, mūziķim lepni paziņojot, ka viņš ir "mūsdienu medicīnas triumfs". Tomēr Rīda sieva, mūziķe Lorija Andersone, toreiz atklāja, ka operācija veikta brīdī, kad Rīds hroniskas aknu mazspējas dēļ bijis tuvu nāvei.

Rīda un Džona Keila dibinātā "Velvet Underground" kļuva slavena ar mākslas un mūzikas sintēzi un par sadarbību ar Endiju Vorholu, bet Lū Rīds ar folkmūzikas lirikas apvienošanu ar pankroka enerģiju un drūmumu.

Kaut arī "Velvet Underground" nekad nav guvusi ievērojamus komerciālus panākumus, taču Lū Rīda un Džona Keila vadītā grupa būtiski ietekmēja rokmūzikas scēnu tālākajās desmitgadēs. "Pirmais "Velvet Undergroud" albums tika pārdots vien 10 000 eksemplāru, bet katrs pircējs nodibināja savu grupu," savulaik sacījis mūzikas producents Braiens Īno. 1996.gadā "Velvet Underground" uzņēma Rokenrola slavas zālē.

Komentāri