Astronautiem kosmosā Eminemu nedzirdēt!, Mixnews.lv

Astronautiem kosmosā Eminemu nedzirdēt!

фото

Izklaide | 2014. gada 12. janvārī plkst. 09:30

Kosmosa kuģa skaļruņi ir radīti, lai producētu trauksmes signālus un sirēnas, tāpēc atskaņotās mūzikas kvalitāte nav vislabākā. Tāpēc dziesmām, ar kurām astronauti tiek modināti, ir jābūt labi atpazīstamām. Dziesmu saraksts tiek apstiprināts pirms lidojuma. To izvērtē misijas kontrolētāji, ņemot vērā astronautu muzikālās vēlmes, atklāj NASA.

"Tu spēlē dzīvīgu, enerģisku mūziku. Parasti mūzika ir dzirdama tikai divas minūtes un tad pēc pauzes astronauti dzird: Good morning, Houston!" - skaidro par komunikāciju ar kosmosā esošajiem astronautiem atbildīgais. Dziesmu sarakstā netiek iekļautas dziesmas, kas varētu radīt nomāktu vai miegainu garastāvokli, vai būtu pārāk agresīvas vai biedējošas. Rokeri Robu Zombiju vai reperi Eminemu astronautiem nedzirdēt!

Piemēram, 1985. gada 12. – 19.aprīļa misijā iecienīts mūziķis bija Nīls Daimons. Tika atskaņotas dziesmas "Stargazer", "Skybird", "America". Protams, neiztika arī bez Eltona Džona "Rocket Man" un arī klasikas – komponista Riharda Vāgnera "Valkīru lidojums".

Tuvāk mūsdienām – 2010.gada 15. – 26.maija misijā astronauti tika modināti ar grupas "Lynyrd Skynyrd" slaveno dziesmu "Sweet Home Alabama", grupas "The Rolling Stones" dziesmu "Start Me Up", kā arī grupas "Muse" "Supermassive Black Hole" un repera JayZ un Ališas Kejas "Empire State of Mind".

Kosmosā iecienīti skaņdarbi ir grupas "Queen" - "Bohemian Rhapsody", Deivida Bovija "Space Oddity", filmu "Star Wars" un "Rocky" muzikālās tēmas

Komentāri