Raimondam Paulam - 78!, Mixnews.lv

Raimondam Paulam - 78!

фото

Izklaide | 2014. gada 12. janvārī plkst. 17:08

Izcilākajam latviešu populārās mūzikas autoram un pianistam Raimondam Paulam svētdien paliek 78 gadi. Pauls dzimis 1936. gada 12.janvārī Rīgā, Iļģuciemā.

Maestro Paula bagātā radošā iztēle apvienojusi latviešu tautas mūzikas intonācijas, džeza, blūza, rokenrola, franču šansona, vācu šlāgera un tautiskās ziņģes intonācijas un elementus ar modē nākošiem strāvojumiem, allaž spējot radīt aktuālu, visiem interesantu un reizē ārkārtīgi demokrātisku mūziku, teikts interneta vietnē raimondspauls.lv

фото

Tai piemīt mūsdienīgi ritmi, aranžējumi, vienlaikus izsmalcināta harmonijas izjūta palīdz komponistam izvairīties no vienmuļības, kas diemžēl iezogas daudzos mūsdienu popmūzikas paraugos. Atšķirībā no daudziem dziesmu autoriem, bieži tieši Pauls ir savu sacerējumu interprets vai izpildītāju koncertmeistars, viņa klavierspēlei raksturīgs ļoti individuāls, īss, akcentēti aprauts piesitiens, kas ļauj nekļūdīgi atpazīt viņa stilu. Taču viņš nebaidās savas melodijas uzticēt arī citu radošo kolektīvu interpretējumam vai arī veido īpašus atskaņotājmākslinieku sastāvus, producējot savas mūzikas skanējumu pats.

фото

Savukārt Raimonda Paula dziesmu izdevniecība "MicRec", sagaidot komponista 78. dzimšanas dienu, svētdien, Maestro dzimšanas dienā, laiž klajā komponista 100 populārāko un jaunāko dziesmu nošu grāmatu un CD ar 20 populārāko dziesmu fonogrammām. Grāmatā apkopotas paša komponista izvēlētas dziesmas no "zelta" repertuāra ar dzejnieku Alfrēda Krūkļa, Imanta Ziedoņa, Jāņa Petera, Vizmas Belševicas, Austras Skujiņas, Leona Brieža un citu dzejnieku tekstiem, kā arī pašas jaunākās dziesmas no teātru izrādēm "Sudraba slidas", "Marlēna", "Trubadūrs uz ēzeļa" un "Leo. Pēdējā bohēma".

Foto: Ilmārs Znotiņš; Aivars Liepiņš, Dziesmu svētku birojs; Flickr.com/kristiana turlaja

Komentāri