Slēpošanas kalnu īpašnieki: Ziemas prieki atgriežas, Mixnews.lv

Slēpošanas kalnu īpašnieki: Ziemas prieki atgriežas

фото

Izklaide | 2014. gada 13. janvārī plkst. 15:58

"Ziema ir klāt!", "Ziemas prieki atgriežas!" un "Ziema pamodusies!" - tādi paziņojumi pirmdien publicēti vairāku slēpošanas trašu un kalnu interneta mājaslapās, novēroja biznesa portāls "Nozare.lv".

Tāpat arī paziņojumi vairāku kalnu un slēpošanas trašu mājaslapās liecina, ka sniega ražošana ir sākta vai nu aizvadītajā naktī, vai šorīt no rīta. To apstiprina arī "Nozare.lv" aptaujātie slēpošanas kalnu un trašu pārstāvji.

Piemēram, uz Smārdes pagastā esošā "Milzkalna" sniega pūšana sākta aizvadītajā naktī, apliecina "Milzkalna" pārstāvis Viesturs Ošnieks. Viņš prognozē, ka, visticamāk, kalns varētu būt pieejams apmeklētājiem rīt vakarā.

Cēsu novadā esošā "Žagarkalna" pārstāvis Vadims Kameņevs norāda, ka naktī ap plkst.00.30, kad temperatūra noslīdēja līdz mīnus 3,4 grādiem, sākta sniega ražošana uz "Cīruļkalna" trases.

"Lai arī patlaban vēl ir grūti teikt, kad būsim gatavi atvērt pirmo trasi, tomēr šķiet, ka "Cīruļkalna" trasi varētu atvērt rīt ap plkst.18," piebilst Kameņevs.

Tukuma novadā esošās slēpošanas trases "Jēkaba grava" pārstāvis Mairis Mežinskis prognozē, ka atvērt kalnu apmeklētājiem varētu vai nu trešdien, vai ceturtdien. Bet Amatas novada "Ozolkalna" pārstāve Līga Rokpelne stāsta, ka sniega ražošana uz kalna sākta šorīt, savukārt trases apmeklētājiem varētu atvērt šo piektdien.

Jautāti par cenu izmaiņām pakalpojumiem saistībā ar eiro ieviešanu vai kādu citu apsvērumu dēļ, teju visi aptaujātie kalnu pārstāvji norāda, ka šajā sezonā nav plānota cenu celšana.

Viņi gan uzsver, ka saistībā ar eiro ieviešanu, nolūkā noapaļot cenas, tās ir apaļotas gan uz augšu, gan uz leju, tomēr kopumā tas neesot būtiski ietekmējis pakalpojumu cenu kāpumu. Kopējais cenu kāpums noteikti ir mazāks par 1%.

Vienīgi "Milzkalna" pārstāvis Ošnieks norāda, ka šajā sezonā kopumā pakalpojumu cenas pieaugs par aptuveni 10%.

"Tas ir saistīts nevis ar eiro ieviešanu, bet gan ar to, ka mūsu kalnā pēdējo trīs, četru gadu laikā saistībā ar ekonomisko krīzi cenas tikušas samazinātas. Taču arī pēc cenu celšanas mūsu kalns nebūs dārgākais pakalpojuma sniedzējs nozarē," atzīmē Ošnieks.

Jau ziņots, ka silto laikapstākļu dēļ šosezon, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, slēpošanas kalnu apgrozījums varētu sarukt par 30-40%, biznesa portālam "Nozare.lv" atzīst aptaujāto slēpošanas trašu pārstāvji.

Komentāri