Bejonse: Dzimumu līdztiesība ir mīts, Mixnews.lv

Bejonse: Dzimumu līdztiesība ir mīts

фото

Izklaide | 2014. gada 14. janvārī plkst. 16:25

Amerikāņu popdīva Bejonse esejā aicina lasītājus neizlikties, ka mūsdienās būtu panākta īsta dzimumu līdztiesība. Aktiera Arnolda Švarcenegera bijušās sievas Marijas Šraiveres dibinātās vietnes "The Shriver Report" pētījumā atklājies, ka 42 miljoni sieviešu ASV dzīvo nabadzībā vai ir uz nabadzības sliekšņa, raksta LETA-NME.

Rakstot par pētījuma rezultātiem, Bejonse aicinājusi vīriešus un sievietes apvienot spēkus, lai panāktu pilnīgu dzimumu līdztiesību.

"Mums jāpārstāj ticēt mītam par dzimumu līdztiesību," viņa norāda. "Tā vēl nav realitāte. Mūsdienās sievietes veido pusi no ASV darbaspēka, taču saņem vidēji tikai 77% no vidējās vīrieša algas."

"Kamēr gan sievietes, gan arī vīrieši nesacelsies pret šo netaisnību, nekas nemainīsies. Vīriešiem jāpieprasa, lai viņu sievas, meitas, mātes un māsas saņemtu vairāk atbilstoši kvalifikācijai, nevis dzimumam. Līdztiesība būs panākta tad, kad sievietes pelnīs tikpat lielu algu un tiks cienītas vienlīdz lielā mērā," turpina popzvaigzne.

"Mums vēl ir daudz darāmā," uzsver Bejonse. "Taču mēs varam to sasniegt, ja vien darbojamies vienoti. Sievietes - tie ir vairāk nekā 50% no iedzīvotājiem un vairāk nekā 50% balsstiesīgo. Mums jāpieprasa 100% iespēju."

Kā jau ziņots, aizvadītā gada nogalē Bejonse pārsteidza fanus, bez iepriekšēja brīdinājuma izlaižot jauno albumu "Beyonce". Par spīti iznākšanai divas nedēļas pirms jaunā gada sākuma tas iekļuvis ASV 2013.gada pārdotāko albumu saraksta 8.vietā.

Komentāri