Latvijas leļļu animācijas filmas nominētas 64.Berlīnes filmu festivālam, Mixnews.lv

Latvijas leļļu animācijas filmas nominētas 64.Berlīnes filmu festivālam

фото

Izklaide | 2014. gada 15. janvārī plkst. 10:13

Filmu studija "Animācijas Brigāde" vēlās informēt medijus par studijas lieliskajiem panākumiem 2014.gadā - animācijas filma "SĀRTULIS" režisore Dace Rīdūze un animācijas filma "VĀSA" (Avārijas Brigāde Eiropā) režisors Jānis Cimmermanis ir izvirzītas 64. Starptautiskajam Berlīnes Filmu festivālam kategorijā "Generation Kplus". Tas norisināsies no 06.-16.februārim un tur šīs filmas piedzīvos arī savu pasaules pirmizrādi.

Turklāt februāris ir arī Latvijas rakstnieces un ilustrātores Margaritas Stārastes-Bordevīkas jubilejas mēnesis un kā zināms režisores Daces Rīdūzes animācijas īsfilmas "ZĪĻUKS" (2010.); "SĀRTULIS" (2013) un "KRAUKŠĶĪTIS"(2014.) ir ekranizētas pēc raksnieces gāmatu motīviem. 2. Febrūārī (pašā raksnieces Dzimšanas dienā) šīs filmas būs skatāmas televīzijā LTV1 programmā.

Februārī Dace Rīdūze kopā ar studijas māksliniekiem, par godu rakstnieces jubilejai, aizsāks ceļojošo radošo darbnīcu bērniem "Kraukšķīša draugi" apceļojot 4 Latvijas reģionu 4 pilsētas mūsu studijas komanda dāvās bērniem iespēju tuvāk iepazīties ar rakstnieces radītajiem tēliem animācijā un izmēģināt roku animācijas filmiņas veidošanā. Papildu informācija:

Komentāri