Latvijā uzņems pirmo 3D filmu, Mixnews.lv

Latvijā uzņems pirmo 3D filmu

фото

Izklaide | 2014. gada 15. janvārī plkst. 14:33

Novembrī pirmizrādi piedzīvos pirmā Latvijā uzņemtā stereoskopiskā jeb 3D filma "Rīga - 2041", aģentūru LETA informēja "Rīga - 2041" komunikācijas konsultante Sabīne Zālīte.

"Rīga - 2041" tiks uzņemta Latvijā vēl minimāli attīstītajā zinātniskās fantastikas jeb "Sci-Fi" filmu žanrā. Filmēšanas komanda izstrādājusi īpašas tehnoloģijas, kas piešķir filmai telpiskumu, maksimāli reālistiski vizualizējot sižetu trīs dimensijās.

Projekta mākslinieciskā vadītāja Astra Zoldnere stāstīja, ka darbs pie projekta sākts pirms pusotra gada. Viņa norādīja, ka pašlaik visa filmēšanas komanda tiekas, lai uzņemtu kopējo filmas materiālu.

Zoldnere atzīmēja, ka filmēšanas komanda ir ledlauži 3D filmēšanas jomā Latvijā. Par to liecina ne tikai komandas partnera "Vides filmu studijas" uzbūvētās filmēšanas tehnoloģijas, bet arī zināšanu apjoms, ko neilgā laikā filmēšanas komandai nācies apgūt, stāstīja Zoldnere.

Viņa uzsvēra, ka šis ir daudz smalkāks filmas formāts - režisoriem ir nākusi klāt trešā dimensija - telpa. Viņiem ir jāaizmirst vairāki filmas uzņemšanas likumi, kas pastāv 2D filmēšanā, jo 3D filmēšanā tas vienkārši nedarbojas, stāstīja Zoldnere.

Filmas producents Viesturs Graždanovičs stāstīja, ka filmas uzņemšanas laukums Latvijas režisoriem ir skola 3D filmu veidošanā. Sākot darbu pie filmas, Latvijā nebija neviena jomas profesionāļa un filmēšanas komanda bija jāapmāca. Graždanovičs norādīja, ka arī atbilstošas tehnoloģijas nebija pieejamas.

Tās iegādāties būtu pārāk dārgi, tāpēc visu vajadzēja izveidot, pauda Graždanovičs. Viņš uzsvēra, ka 3D ir ne tikai mākslinieciski, bet arī mehāniski sarežģīts process - ir jāfilmē ar divām kamerām vienlaicīgi un tām ir jābūt pilnīgi sinhronām, novietotām precīzā leņķī vienai pret otru, stāstīja Graždanovičs.

Filmā "Rīga - 2041" apvienoti vairāki savstarpēji nesaistīti stāsti, kas ataino cilvēku meklējumus pēc laimes. To attēlošanai izmantoti 50.gadu zinātniskās fantastikas filmu stilistikas elementi. Filmas darbība norisinās Rīgā, pilsētā, kuru ir pārņēmis laimes kults.

Tiek reklamēti dažādi izgudrojumi un tehnoloģijas, kas atrisinātu ikkatra cilvēka problēmas. Filmas varoņi ceļo laikā, lai atgūtu jaunības mīlestību, projekcijas aizstāj reālus cilvēkus, laimes dakterīši ir pieprasīta profesija. Atbildēt, vai nākotnē laime rodama tehnoloģiskos risinājumos vai tomēr jāklausa senajam ticējumam, ka katrs pats ir savas laimes kalējs, būs katra skatītāja paša rokās.

Filmas "Rīga - 2041" uzņemšanā kopīgā darbā vienojas četri režisori, kuriem stereoskopiskais 3D formāts ir jauns izaicinājums. Savu redzējumu filmā atklās latviešu režisors Kārlis Vītols, kurš līdz šim plašāk bijis zināms kā animācijas filmu režisors un mākslinieks. Filmas uzņemšanā piedalās režisors Pēteris Rozītis, kurš iepriekšējo filmēšanas pieredzi guvis, veidojot īsfilmas un darbojoties reklāmas industrijā.

Filmēšanas komandā piedalās latviešu režisors Didzis Eglītis, kurš kā plaša spektra kino industrijas darbinieks iepriekšēju pieredzi guvis, veidojot dokumentālās filmas un īsfilmas, kā arī strādājis reklāmas industrijā. Eglītis pēta iespējas ar paštaisītiem rīkiem uzņemt filmas 3D formātā. Komandai pievienojusies arī režisore no Rumānijas, kura pabeigusi Londonas filmu skolu un līdz šim ir uzņēmusi vairākas īsfilmas.

Filmas izveidi organizē virtuālā studija "URGA" un "Fresh Step Productions" sadarbībā ar "Vides filmu studiju" un "Botnia Film". Filmas uzņemšanu atbalsta nodibinājums "Rīga 2014". Filmas scenārija ideju atlases nolūkos 2013.gada janvārī tika īstenots starptautisks ideju konkurss.

Filmas "Rīga - 2041"izveidei vēl joprojām nepieciešams atbalsts, tāpēc filmēšanas komanda ir atvērta jaunu komandas biedru uzņemšanai. Par sadarbību interesenti aicināti sazināties ar projekta māksliniecisko vadītāju Astru Zoldneri.

Komentāri