Atklāta mākslinieces Ievas Bondares izstāde Gads&Laiki, Mixnews.lv

Atklāta mākslinieces Ievas Bondares izstāde Gads&Laiki

фото

Izklaide | 2014. gada 16. janvārī plkst. 17:14

Trešdien 15.janvārī Eiropas Savienības mājā tika atklāta mākslinieces, Latvijas Mākslas akadēmijas doktorantes Ievas Bondares personālizstāde "Gads&Laiki", kurā pārstāvēti dažādu gadu un dažādu laiku darbi, kurus vieno gada un gadalaiku cikls, kā arī mākslinieces lietotā gleznošanas tehnika.

фото

фото

Izstāde “Gads&Laiki” pirmo reizi tika izstādīta Ventspilī 2013. gada vasarā, šobrīd atceļojot līdz Rīgai, kur Eiropas Savienības mājā būs skatāmā līdz pat 30. janvārim. Šie darbi parāda mākslinieces pasaules uztveri, krāsu intensitātes pārdzīvojumu un krāsu ritmu, kas eļļas krāsās fiksēta dažādos gada laikos un dažādos mākslinieces dzīves posmos.

фото

фото

"Ieva Bondare, lai gan paguvusi jau izstādīties Rīgā un Vašingtonā (ASV), tomēr vēl nav kļuvusi pašpietiekami pārliecināta par sevi. Jaunai māksliniecei tas arī nepiedienētu. Māksliniece aizsāk atklātu ceļu uz savu vietu mākslas pasaulē vecumā, kur vairums jau būtu pierādījis sevi un iegājis "ešalona lidojumā".

Varbūt tādēļ mēs neatrodam dumpinieku, kurš lauž un ārda, lai atbrīvotu ceļu savam kreatīvajam ģēnijam. Taču vienlaikus mums nav darīšanas ar iztapīgu amatieri – teicamnieku. Tādu, kurš grib būt visādi pareizs. Tā vietā mēs redzam cilvēku, kurš savu savpatno dzīves pieredzi, savu krāsu uztveri, ietver dažādās formās un tehnikās," atzīst semiotiķis, Mg.philol. Imants Frederiks Ozols

фото

фото

Šī ir jau trešā Ievas Bondares personālizstāde Latvijā, kas iezīmē mākslinieces atgriešanos pie tradicionālas stājglezniecības. Apskatei izlikti dažādu žanru darbi, galvenokārt, ainavas un klusās dabas, kā arī cilvēka studijas. Pēc atgriešanās no ASV, Ieva Bondare debitēja latviešu publikai ar personālizstādi "skatiens.punkts".

фото

Bondaru ģimene - Mārtiņš, Ieva un abu dēls Daniels

фото

Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs

фото

Finansiste Ilze Jurkāne

фото

Mix Media Group mārketinga direktore Liliāna Ozoliņa sasveicinās ar uzņēmēju Sarmīti Pīku

фото

Ieva Bondare sarunājas ar operas dīvu Inesi Galanti un viņas meitu Diānu, "Ineses Galantes fonda" direktori

фото

ASV vēstnieks Marks Pekala ar kundzi

фото

Latvijas raidorganizāciju asociācijas vadītāja Gunta Līdaka un uzņēmēja Jeļena Brokāne

фото

Eiropas komisijas pārstāvniecības vadītāja Inna Šteinbuka

фото

Ieva Bondare ar Hagitu Ben-Jākovu, Izraēlas vēstnieci Latvijā

фото

Izstāde "Gads&Laiki" ikvienam interesentiem iespējams apskatīt jau no 7. janvāra līdz pat 30. janvārim Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvāris 28, 1. stāvs).

Komentāri