Lielajā ģildē notiks komponista Dzenīša jaundarba E(Go) pirmatskaņojums, Mixnews.lv

Lielajā ģildē notiks komponista Dzenīša jaundarba E(Go) pirmatskaņojums

фото

Izklaide | 2014. gada 17. janvārī plkst. 16:04

Latvijas Koncertu rīkotajā ikgadējā Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā, kas notiks 25. janvārī Lielajā ģildē, dzirdēsim Andra Dzenīša jaundarbu "E(GO)" Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra izpildījumā. Diriģents Normunds Šnē. Solists - saksofonists Arvīds Kazlausks.

Andris Dzenītis par jaundarbu saka: "Ar lielu prieku un bailēm pieņēmu negaidītu lieliskā saksofonista Arvīda Kazlauska piedāvājumu ļoti īsā laikā radīt lielas formas darbu - koncertu saksofonam ar orķestri. Šis instruments džeza, populārajā un klasiskajā laikmetīgajā mūzikā sevi atklājis kā pūšaminstruments ar neparastām, neizsmeļamām iespējām skaņveidē un tembrālajās niansēs, galu galā - ir ievērojamas skaniskās atšķirības starp dažādiem saksofonu paveidiem.

Tas reizē dod gan radošo brīvību, gan risku iesprostot saksofona nepieradināmo raksturu. Darba saturs ir dziļš personisks pārdzīvojums, kas šoreiz paliks pie manis, tāpēc klausītājiem tā būs tikai mūzika. Kuru klausīties atvērtām ausīm."

Andris Dzenītis ir viens no talantīgākajiem, daudzpusīgākajiem un starptautiski veiksmīgākajiem jaunajiem latviešu komponistiem. Jau 16 gadu vecumā par sonāti vijolei un klavierēm "Pamestie" izpelnījies Latvijas Komponistu savienības Kamermūzikas opusu konkursa laureāta titulu (1994).

Andra Dzenīša daiļrades centrā ir kamermūzika, lai arī būtiska vieta atvēlēta kormūzikai, simfoniskajai mūzikai un operai. Tēmu lokā ir eksistenciālas dabas problemātika, konfliktējošas situācijas, psiholoģiski niansēta iedziļināšanās cilvēka iekšējā pasaulē, sniedzot pārlaicīgu vispārinājumu. Mūzikā dominē ekspresīvi, asi disonantas līnijas, dramatiski spriega enerģētika un monolītas, telpiskas skaņuceltnes.

Komentāri