Aprīlī Rīgā uzstāsies avangarda mūzikas duets Father Murphy, Mixnews.lv

Aprīlī Rīgā uzstāsies avangarda mūzikas duets Father Murphy (1)

фото

Izklaide | 2014. gada 21. janvārī plkst. 20:03

Pirmdienā 7.aprīlī Kaņepes Kultūras centrā Rīgā koncertu sniegs itāļu tumsnējās avangarda mūzikas duets "Father Murphy" no Venēcijas.

Par spīti tam, ka pieredzējušus, piekasīgus un iesvaidītus klausītājus pārsteigt ar apzīmējumiem "eksperimentāls" vai "novatorisks" allaž ir bijis grūti un reizē riskanti, "Father Murphy" gadījumā ir gandrīz neiespējami atrast trāpīgākus pareizos vārdus.

Jau ar otro studijas albumu "… And He Told Us To Turn To The Sun" tobrīd triojotne Fedriko, Kiara un Vitorio gandrīz visas sev zināmās žanriskās atsauces sameta vienā katlā un nokāsa šī viruma tumšāko iespējamo koncentrātu.

Lai iedomājamies par gnostiķu mesēm, kabalistisku daudzināšanu, mazu zvaniņu skandēšanu, sīku spēļu sintezatoru radītiem metāliskiem, gregoriāniskiem trokšņiem, pagājušā gadsmita 70. gadu šausmu rokmūzikas un filmu skaņu celiņu meistariem "Jacula", "Goblin" un Ennio Morikoni, un varbūt, varbūt radīsies priekšstats par "Father Murphy" mūzikas raisītajām asociācijām. Bet vienkāršības labad varbūt tomēr der samierināties ar ietilpīgajiem "eksperimentāls", "novatorisks" un "avangards".

Tādi tādus atrod un arī "Father Murphy" laika gaitā ir atraduši domubiedrus savulaik par īpatņiem uzskatīto, bet nu jau par kulta statusu iemantojušo mūziķu aprindās - neskaitāmi koncerti pasaules turnejās kopā ar "Xiu Xiu" un "Deerhoof", atzinīgi vārdi no grupas "Swans" līdera Maikla Džirā (Michael Gira) un Portlendas izdevniecībā "Aagoo" izdoti ieraksti ir tikai daži no ierakstiem trjotnes skatuves dzīves gājumā.

Mēneša beigās dienasgaismu ieraudzīs svaigākais no "Father Murphy" ierakstiem - "Pain Is On Our Side Now", kurš ierakstīts nu jau esot duetam.

Uz jautājumu par izmaiņām grupas sastāvā Federiko atbild: "Kā trio mēs simbolizējām Trīsvienību, taču izgāzāmies. Mums vajadzēja ciest, mums vajadzēja turpināt savu ceļu, tāpēc tagad esam divi. Divas krusta asis. Upuris." Ieraksta tapšanā savu roku pielicis arī tuvs "Father Murphy" draugs Gregs Sonjē no "Deerhoof", lielā mērā pateicoties kuram "Pain Is On Our Side Now" divās desmit collu vienā pusē ierakstītās vinila platēs skan tā un ne citādi.

Biļetes uz "Father Murphy" koncertu 7.aprīlī Kaņepes Kultūras centrā Rīgā nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā - "bezrindas.lv". Šobrīd neliels skaits pirmo biļešu pieejamas par 5 eiro. Tuvojoties koncertam biļetes kļūs dārgākas. Ņemot vērā koncerta norises vietas ietilpību, pārdošanā stingri ierobežots skaits biļešu.

"Father Murphy" koncerts Rīgā ir pirmais no vairākiem pasākumiem sērijā "Zemlika atgādina", jo tieši mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālā "Zemlika" 2012.gadā Durbē grupa sniedza savu līdz šim vienīgo koncertu Baltijas valstīs, kļūstot par vairāku festivāla apmeklētāju negaidītāko pārsteigumu.

Komentāri 1
Gnostiķispirms 5 gadiem
Kabalu relax.