Trakulīgas latviskās tradīcijas izstādē Balttour 2014, Mixnews.lv

Trakulīgas latviskās tradīcijas izstādē Balttour 2014

фото

Izklaide | 2014. gada 22. janvārī plkst. 11:13

Ar jautrām budēļu izdarībām – ciemošanos, maskošanos, mielošanos un bluķa vilkšanu – izstādē "Balttour 2014" no 7. līdz 9. februārim Ķīpsalā tiks ieskandināta Meteņdiena.

"Tuvojas pavasara gaidīšanas svētki – Meteņi, tāpēc visiem "Balttour 2014" dalībniekiem un apmeklētājiem piedāvāsim iet budēļos. Būsim skaļi, jautri un atraktīvi, jo viesmīlība un pozitīvisms ir veiksmīga tūrisma biznesa atslēga!" uzsver Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Izglītības un informācijas nodaļas vadītājs Igors Ziemelis.

Ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties vienā no latviešu senākajām tradīcijām – bluķa vilkšanā. "Tāpat kā mūsu senči vilka bluķi no sētas uz sētu, mēs to vilksim pa izstādes abām hallēm, tādējādi gan pārsteidzot ārzemju viesus, gan savācot visas likstas un nebūšanas, kas bijušas aizvadītajā gadā. Pēc tam bluķis tiks simboliski sadedzināts un līdz ar to arī visas pagājušā gada nelaimes," atklāj Igors Ziemelis.

Lai pilnībā izbaudītu senās tradīcijas, rituāla dalībnieki tiks aicināti maskoties – ietērpies košās un interesantās maskās, piemēram, pārģērbties par dzērvi, nāvi vai iejusties lāča ādā, kā arī apbruņoties ar mūzikas instrumentiem, katliem, pannām, koka karotēm, katla vākiem, veļas dēļiem... Jo budēļos iešana nozīmē arī trokšņa sacelšanu visapkārt!

Bērni kopā ar vecākiem Brīvdabas muzeja ekspozīcijā tiks aicināti veidot dažādas maskas, dejot jautro "nāves" vai brašo "lāča" deju, dziedāt, iet senās rotaļās un iesaistīties citās trakulīgās aktivitātēs latviskās tradīcijās.

Jo trakulīgāk ieskandināsi Meteņus izstādē "Balttour 2014", jo aizraujošāka tūrisma sezona tevi sagaida!

Komentāri