Klasiskās mūzikas festivāls aicina izveidot tvītofoniju, Mixnews.lv

Klasiskās mūzikas festivāls aicina izveidot tvītofoniju

фото

Izklaide | 2014. gada 22. janvārī plkst. 18:47

Vācu mūzikas festivāls trešdien aicinājis sociālo tīklu lietotājus sacerēt mūziku "tvītofonijai", ko sola pirmoreiz atskaņot šogad, raksta LETA-AFP.

Akadēmiskās mūzikas pasaule arvien vairāk pieņem tādus sociālos tīklus kā tviteris un "Facebook", kuros aktīvi darbojas daudzi mūziķi, diriģenti, koncertzāļu un operu vadītāji.

Ebreju izcelsmes vācu komponista Kurta Veila vārdā nosauktais festivāls iecerējis izveidot "tvītofoniju" no mūzikas mīļotāju un jauno komponistu sacerētu melodiju fragmentiem, kuri dalībniekiem jāiesūta ar tvitera starpniecību.

Melodija jāpieraksta, iekļaujoties tvitera 140 zīmju ierobežojumā. Fragmenti tiks atlasīti un aranžēti, lai tos festivāla norises vietā Desavā varētu atskaņot orķestris. Pirmatskaņojums notiks 3.martā.

Interesentiem sākumā jāievada sava melodija vietnē "tweetfonie.de", kas to pārveidos tvīta formātā. "Paši oriģinālākie tvīti tiks aranžēti orķestrim," paziņoja festivāla rīkotāji. "Sacerētais skaņdarbs tiks nosūtīts atpakaļ uz Desavu, izdrukāts un novietots uz diriģenta nošu statīva."

Orķestra uzstāšanos varēs vērot arī tiešsaistē.

Kurta Veila festivāls šogad norisināsies no 22.februāra līdz 9.martam. Tā laikā tiks sniegti vairāk nekā 50 klasiskās mūzikas koncerti, kā arī demonstrētas filmas, izstādes un lasītas lekcijas.

Pērn festivālu apmeklēja aptuveni 16 000 cilvēku.

Komentāri