Splendid Palace pērn apmeklējuši 77 490 cilvēki, Mixnews.lv

Splendid Palace pērn apmeklējuši 77 490 cilvēki

фото

Izklaide | 2014. gada 26. janvārī plkst. 15:55

Rīgas kinoteātri "Splendid Palace" pērn apmeklējuši 77 490 cilvēki, aģentūru LETA informēja SIA "Rīgas nami" sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Pētersone.

Kinoteātrī kopumā demonstrētas 180 jaunas filmas, no kurām 49 tapušas Latvijā, un tieši vietējās filmas bijušas skatītāju iecienītākās. "Splendid Palace" apmeklētāju iecienītākās bijušas latviešu filmas "Mammu, es tevi mīlu", "Sapņu komanda 1935", Ivara Selecka jaunākā filma "Kapitālisms Šķērsielā". Labi apmeklētas esot arī Eiropas kino festivālu programmu filmas.

Pētersone stāstīja, ka "Splendid Palace" pagājušajā gada oktobrī atzīmējis īpašu pasākumu - kinoteātra 90.jubileju. Viņa atzīmēja, ka "Splendid Palace" ir vecākais joprojām strādājošais kinoteātris visā Ziemeļeiropā.

Pērn "Splendid Palace" notikušas latviešu kinorežisoru filmu pirmizrādes, starptautiski festivāli, autorkino vakari un kinolektoriji, Eiropas festivālu filmu pirmizrādes. Kinoteātrī demonstrētas arī operu un baletu tiešraides un ieraksti, kā arī dažādas tematisko filmu izlases.

Pagājušajā gadā esot uzsākti arī vairāki jauni projekti, piemēram, īpaši kinoseansi senioru auditorijai, piedāvājot iespēju noskatīties repertuāra labākās filmas lētāk. "Splendid Palace" notiek arī viesistabas filmu programma, kura tiek pieskaņota tā brīža kino pasaules aktualitātēm.

"Splendid Palace" šogad sāks arī filmu seansus jauniešu auditorijai - studentiem, kuri interesējas par kino, apvienojot filmu skatīšanos ar diskusijām un kinokritiķu komentāriem. Februārī, gaidot Oskara balvas, viesistabas filmu programmā "Splendid Palace" rādīs "oskaroto" filmu izlasi.

Kinoteātra "K.Suns" vadītājs Juris Zviedris norādīja, ka kinoteātris "K.Suns" pagājušajā gadā savācis 23 516 cilvēku auditoriju. Pērn kinoteātris izrādījis 132 filmas, ieskaitot kino lektorijus, īsfilmu programmas un festivālus. No tām 82 bijušas Eiropas filmas un 10 - Latvijas.

Pērn kinoteātrī izrādītas Norvēģijas bērnu filmas. "K.Suns" bijusi arī Beļģijas filmu programma un Kanādas inuītu kino dienas. "K.Suns" pērn rādītas arī dāņu jaunākās filmas un filmas bērniem. Pagājušā gada pavasarī plaši bijušas apmeklētas Frankofonijas dienas.

Kinoteātrī "K.Suns" pērn notikuši arī divi festivāli - "2Annas" un Baltijas jūras dokumentālo filmu festivāls, kuri bijuši ļoti labi apmeklēti. Pagājušajā gadā filmu lektorijus vadījuši Viktors Freibergs un Agris Redovičs.

Zviedris stāstīja, ka šogad kinoteātrī notiks ikgadējās Frankofonijas dienas un citi ikgadēji pasākumi, tomēr būšot arī jaunas vēsmas. Zviedris atzīmēja, ka šogad kinoteātrī "K.Suns" varēs redzēt arī Grieķijas un Čehijas filmas.

Komentāri