Grammy saņem arī Latvijas Radio koris un Sinfonietta Rīga, Mixnews.lv

Grammy saņem arī Latvijas Radio koris un Sinfonietta Rīga

фото

Izklaide | 2014. gada 27. janvārī plkst. 11:48

Ikgadējā "Grammy" mūzikas balvu pasniegšanas ceremonijā svētdien Losandželosā kategorijā "labākais kora sniegums" laurus plūcis kompānijas ECM izdotais albums ar igauņu komponista Arvo Perta opusu "Adam's Lament", kura ierakstā piedalījies arī Latvijas Radio koris un "Sinfonietta Rīga".

Latvijas Radio kora direktors Egils Štāls atzina, ka koris priecājas par visām balvām un katriem skatītāju aplausiem, tomēr "Grammy" balvas iegūšana ir īpaši liels gods. Štāls atzina, ka koris bijis gandarīts jau par nominēšanu prestižajai balvai.

Štāls stāstīja, ka korim, pirmkārt, jāpateicas diriģentam Tenu Kaljustem, kurš uzaicināja Latvijas kolektīvus piedalīties šajā projektā, un komponistam Arvo Pertam par skaisto mūziku. Paldies jāsaka arī kompānijas ECM vadītājam Manfredam Eiheram, kurš ir Perta cienītājs un daudzu viņa ierakstu producents, pauda Štāls.

Viņš stāstīja, ka, gaidot "Grammy" balvu ieguvēju rezultātus, igauņu diriģents Kaljuste bijis pesimistisks. Diriģents teicis, ka arī šogad balvu droši vien neizdosies iegūt. Latvijas Radio kora mūziķi gan bijuši optimistiskāki.

Štāls stāstīja, ka koris ar tā māksliniecisko vadītāju patlaban uzturas Zalcburgā, kur piedalās starptautiskajā festivālā "Mozartwoche". 1.februārī koris sniegs koncertu kopā ar kamerorķestri "Camerata Salzburg", obojistu Fransuā Lelo un diriģentu Kaljusti, atskaņojot Perta "Adam's Lament".

Štāls pavēstīja, ka koris turpina strādāt pie jauniem ierakstiem, tāpēc nevar zināt - varbūt koris nākotnē vēlreiz būs "Grammy" laureātu vidū.

Valsts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" mākslinieciskais vadītājs un diriģents Normunds Šnē, izsakot cieņu komponistam Pertam, norādīja, ka jebkura ieraksta pamatā ir laba mūzika. Kā veiksmīgā ieraksta pamatlicējus Šnē nosauca arī ierakstu meistaru Manfredu Eiheru un viņa ierakstu kompāniju ECM, kuri zina to, kāpēc viņi dara savu darbu, un nesamazina kvalitātes kritērijus. Šnē uzteica arī diriģentu Kaljusti kā izcilāko Perta interpretētāju.

Šnē stāstīja, ka viņam pirms "Grammy" laureātu paziņošanas ir šķitis, ka Latvijas Radio kora sniegums noteikti tiks ievērots. Kora skaņa ir unikāla, to ir teikuši visi, kuri ar kori ir strādājuši, stāstīja Šnē. Viņš norādīja, ka Radio koris jau sen bija pelnījis šādu atzinību. Šnē uzsvēra, ka kora panākumi ir ilga darba rezultāts.

Šnē arī atzina, ka "Sinfonietta Rīga" "Grammy balva" ir tikai pakāpiens, jo orķestris ir jauns kolektīvs. Viņš stāstīja, ka "Sinfonietta Rīga" turpina strādāt pie ierakstiem, kā arī gatavojas kolektīva desmit gadu jubilejai, kura būs pēc diviem gadiem. Šnē norādīja, ka mūzika ir bezgalīga, tāpēc arī darba process ir nebeidzams.

Kultūras ministre Dace Melbārde, sveicot Latvijas Radio kori un orķestri "Sinfonietta Rīga" ar iegūto "Grammy" balvu, norādīja, ka tas ir kārtējais apliecinājums Latvijas mūziķu izcilībai. Viņa pauda, ka šādos brīžos mēs kļūstam par pasaules kultūras lielvalsti.

Melbārde atzīmēja, ka balva ir skaists vainagojums Latvijas Radio kora līdzšinējai ilgstošajai, veiksmīgajai sadarbībai ar diriģentu Tenu Kaljusti, un novēlēja, lai tā kļūst par pakāpienu ceļā uz jaunām virsotnēm.

Tāpat sveicēju pulkam pievienojusies Saeimas priekšsēdētaja Solvita Āboltiņa (V), kura arī sveic Latvijas Radio kori un orķestri "Sinfonietta Rīga" ar izciliem panākumiem, iegūstot prestižo "Grammy" mūzikas balvu, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā. Āboltiņa pateicas Latvijas Radio korim un orķestrim "Sinfonietta Rīga" par Latvijas vārda nešanu pasaulē.

Kompaktdiska ieraksts veikts 2011.gada novembrī Nigulistes baznīcā Tallinā. Igauņu diriģenta Tenu Kaljustes vadībā to ieskaņojis Latvijas Radio koris, "Sinfonietta Rīga", "Vox Clamantis", Igaunijas Filharmonijas kamerkoris un Tallinas kamerorķestris.

Jau ziņots, ka svētdien Losandželosā notika 56.ikgadējā "Grammy" balvu ceremonija, kurā triumfēja elektroniskās mūzikas duets "Daft Punk", kā arī repa duets "Macklemore" un Raiens Luiss.

Komentāri