Goran Gora: Pastāv nerakstītais domas lidojuma likums! (VIDEO), Mixnews.lv

Goran Gora: Pastāv nerakstītais domas lidojuma likums! (VIDEO) (1)

фото

Izklaide | 2014. gada 29. janvārī plkst. 22:09

2013.gada decembrī Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" laida klajā otro albumu "Vakars.Pietura.Jasmīns", kurā savas oriģināldziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem dzied un spēlē mūziķi Jānis Holšteins - Upmanis (Goran Gora), Māra Upmane - Holšteine, Renārs Kaupers, Jānis Strapcāns, Raimonds Gusarevs (El Mars) un Jānis Šipkēvics.

"Muzikāli mani pārsteidza, ka pastāv nerakstītais domas lidojuma likums. Iepriekš viens otram dziesmas nebijām spēlējuši. Kad dziesmas likām kopā, atklājām – mēs visi esam bijuši uz viena viļņa, un dzejoļu izvēle ir bijusi ļoti līdzīga," stāsta Jānis Holšteins - Upmanis jeb tautā labāk zināms kā Goran Gora, kas bija atbildīgs par "Vakars. Pietura. Jasmīns" ierakstu.

Albums "Vakars.Pietura.Jasmīns" ir nominēts Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta mikrofons" kategorijā "Labākais Pop albums".

фото

Šobrīd Goran Gora strādā pie sava ceturtā albuma, dziesmām ar Knuta Skujenieka dzeju. Albums jau ir ierakstīts aizvadītā gada oktobrī Kuldīgā.

"Visu albuma materiālu nospēlējām Siguldā koncertzāles "Baltā flīģeļa" sezonas atklāšanas koncertā, līdz ar to bijām pilnīgi gatavi ierakstam. Dziesmu aranžējumi un formas mums bija skaidras. Tāpēc darbs vedās ar 250 zirgspēkiem! Tagad ir plāns janvārī un februārī ierakstu pabeigt, jo ir palikusi vien astīte," – atklāj mūziķis.

Konkrētu datumu, kad ieraksts nonāks pie klausītājiem, Goran Gora nevar pateikt, jo viss ir atkarīgs no finansējuma: "Tas varētu notikt pēkšņi. Līdzīgi kā Radiohead pēdējo albumu – viņi iepriekšējā vakarā pateica – rīt būs! Forši!"

фото

"Ausīm dzirdams, kuram mūzika ir profesija, kuram svētdienas hobijs. Tāpēc varu ieteikt visiem kolēģiem, kuriem mūzika ir hobijs, bet gribētos ko vairāk - ejiet prom no darba! Tas ļoti motivēs darboties. Nav viegli. Tas ir sarežģīti, bet ir to vērts! Tad tu esi mūziķis! Tu vairs nevari teikt - es strādāju tur, bet man patīk arī mūzika. Tas nestrādā! Mūzika arī ir darbs. Tu nevari uz pusslodzi strādāt bankā un cerēt kāpt pa karjeras kāpnēm." - uzskata Goran Gora.

Skaties MixTV interviju ar Goran Goru par Imanta Ziedoņa fondu "Viegli" un albumu "Vakars.Pietura.Jasmīns", kā arī par nominācijām Latvijas Mūzikas Ierakstu gada balvā un mūziku kā maizes darbu.

Komentāri 1
Jelena Gorapirms 5 gadiem
Labak kuprainos nefotografet.