Rokgrupa Crow Mother izdod debijas albumu Changes, Mixnews.lv

Rokgrupa Crow Mother izdod debijas albumu Changes

фото

Izklaide | 2014. gada 28. janvārī plkst. 12:47

Pašmāju rokgrupa "Crow Mother" izdevusi savu debijas albumu "Changes", kurā iekļautas 12 oriģināldziesmas, kas stāsta par nozīmīgām pārmaiņām ikviena personīgajā dzīvē un kā tās ietekmē pasauli mums apkārt.

Albuma "Changes" skanējums ieturēts klasiskā 70-to gadu rokmūzikas stilā ar izteikti melodiskām kompozīcijām, kuras papildina progresīvā roka akcenti. Savukārt dziesmu stilistika variē no mierīgām balādēm kā dziesmās "Angel" vai "Winterland", līdz ar ģitāru partijām piesātinām un enerģiskām kompozīcijām kā "White Devil" un "Electric Lady".

Kā stāsta "Crow Mother" ģitārists Jānis Andžāns jeb Jenkijs, kurš ir arī lielākas daļas dziesmu mūzikas un tekstu autors, tad šis albums ir nozīmīgs grupas pašiniciācijas process, kas ir būtisks punkts sava skanējuma izkopšanā: "Pirmie 2012. gadā prezentētie singli "Killing the Love" un "Sugar, Blood & Wine", faktiski bija eksperiments, lai atrastu savu skanējumu. Savukārt 2013. gadā ierakstītās dziesmas "Winterland" un "Smile Like You Care" jau sagatavoja nopietnu pamatu debija albumam un skaidrāk iezīmēja grupas muzikālā stila aprises."

Albums tapis 2013. gada laikā un ieraksts veikts "KS Records" studijā sadarbībā ar Kārli Šteinmani.

Pašlaik "Crow Mother" ir sastopami akustiskajos koncertos Rīgā, no kuriem tuvākais notiks 30. janvārī "Get Smart Cafe". Savukārt februārī "Crow Mother" dosies uz Londonu, lai sniegtu vairākus albuma prezentācijas koncertus.

"Crow Mother" albums "Changes" ir pieejams CD formātā mūzikas veikalos "Randoms" un grupas "Bandcamp" lapā. Tāpat arī albums ir noklausāms un lejupielādējams lielākajās interneta mūzikas vietnēs "Spotify" un "iTunes".

Grupa Crow Mother izveidota 2012. gada vidū un ir samērā jauna. Lai gan tajā spēlējošie mūziķi - Edijs Jurēvics (vokāls), Jānis Andžāns (ģitāra), Edgars Briedis (bass) un Mārtiņš Vilšķērsts (bungas) -, pirms tam guvuši plašu pieredzi, darbojoties dažādos citos mūzikas projektos.

Grupas nosaukumā ietvertais mītiskais tēls "Angwusnasomtaka" jeb angliski "Crow Mother" indiāņu kultūrā ir atbildīgs par cilvēka ievadīšanu lielajā dzīvē un savas būtības apzināšanos. Tas savā ziņā arī simbolizē grupas muzikālo ceļu meklējumus un iedvesmo puišu radošās gaitas.

Komentāri