Policija pārmeklē antisemītismā vainotā franču komiķa Djedonē biroju, Mixnews.lv

Policija pārmeklē antisemītismā vainotā franču komiķa Djedonē biroju

фото

Izklaide | 2014. gada 28. janvārī plkst. 17:29

Otrdien Francijas policija pārmeklējusi antisemītismā vainotā komiķa Djedonē biroju un citus īpašumus, kā arī Parīzes teātri, kurā viņš bieži uzstājas, ziņo LETA-AFP.

Djedonē turēts aizdomās par krāpšanu. Viņš vairākkārtīgi notiesāts par naida kurināšanu, bet nav samaksājis uzliktos sodus vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā. Atbildīgās amatpersonas uzskata, ka 47 gadus vecais komiķis varētu nepatiesi pieteikt maksātnespēju.

фото

Likumsargi arī izmeklē iespējamu naudas atmazgāšanu un korporatīvo līdzekļu nelikumīgu izmantošanu.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka vairākas Francijas pilsētas aizliedza Djedonē uzstāšanos. Dienā, kad bija plānots viņa turnejas atklāšana Nantē, tiesa atcēla aizliegumu, bet ar Valsts padomes lēmumu tas tika atjaunots. Priekšnesumu aizliegšanai atbalstu paudis arī Francijas prezidents Fransuā Olands.

фото

Tomēr daļa sabiedrības aizliegumu kritizē kā vārda brīvības apspiešanu. Neraugoties uz neviennozīmīgo reputāciju, Djedonē atsevišķos Francijas sabiedrības sektoros ir populārs. Uz viņa izrādi Nantē bija pārdoti vairāk nekā 5000 biļešu.

47 gadus vecajam komiķim - viņa tēvs ir kamerūnietis, bet māte francūziete - Parīzē ir pašam savs teātris. Kādā no nesenajām izrādēm viņš izsmēja radio žurnālistu ebreju Patriku Koenu. Viņa izteikumi tika slepeni nofilmēti.

фото

"Kad es dzirdu Patriku Koenu runājam, es sev saku, ziniet, gāzes kameras ... žēl," izrādē sacījis Djedonē.

Komentāri