Tallinas vecpilsētas krogi cīnās pret prasību slēgt durvis pusnaktī, Mixnews.lv

Tallinas vecpilsētas krogi cīnās pret prasību slēgt durvis pusnaktī (1)

фото

Izklaide | 2014. gada 28. janvārī plkst. 21:50

Divi Tallinas vecpilsētas krogi cīnās pret pašvaldības prasību lielās trokšņošanas dēļ pusnaktī slēgt bāra durvis, ziņo LETA, atsaucoties uz raidkorporāciju ERR.

Reaģējot uz iedzīvotāju biežajām sūdzībām par pārmērīgi lielo troksni, Tallinas pašvaldība izdeva rīkojumu krogiem "Nimeta" un "Shooters" no 10.februāra darba dienās durvis slēgt pusnaktī, bet nedēļas nogalē pl.1:00 naktī.

Uzdzīves tīkotāju iecienītais "Nimeta" nedēļas nogalēs parasti ir atvērts līdz sešiem rītā, bet darba dienās nereti arī teju tikpat ilgi. 1995.gadā atvērtais "Nimeta" ir viens no vecākajiem krogiem Tallinas vecpilsētā.

Abi krogi atrodas uz Sūrkarjas ielas, kas tiek uzskatīta par Tallinas vecpilsētas skaļāko uzdzīves ielu.

Abu krogu īpašnieki vērsušies Tallinas administratīvajā tiesā, apstrīdot pašvaldības rīkojumu, kā arī lūdzot tiesu līdz galīgajam lēmumam apturēt rīkojuma piemērošanu.

Iedzertuvju īpašnieki apgalvo, ka troksni lielā mērā rada cilvēki, kas uzturas ārpus bāra. Daļa no viņiem ir krogus klienti, kas smēķē ārpus bāra, jo Igaunijas likumi neļauj to darīt iekštelpās.

"Nimeta" līdzīpašnieks Vallo Palvadre norāda, ka Tallinas pašvaldības lēmums neatrisinās trokšņošanas problēmas vecpilsētā, jo uzdzīvotāji vienkārši pārcelsies uz kādu citu izklaides vietu.

Pēc Palvadres aprēķiniem, rīkojums slēgt krogu pusnaktī "Nimeta" ieņēmumus samazinās par 360 000 eiro gadā.

Tikmēr krogs "Shooters" ir izvietojis logā plakātus, aicinot apmeklētājus naksnīgajās stundās uzvesties klusāk.

Foto: no vietnes www.virtualtourist.com

Komentāri 1
Nīlspirms 5 gadiem
Sūrkarjas iela!? Cien. autor! Adreses netulko un nelatvisko!