Britu žurnālists atzīstas Daniela Kreiga telefona uzlaušanā, Mixnews.lv

Britu žurnālists atzīstas Daniela Kreiga telefona uzlaušanā

фото

Izklaide | 2014. gada 28. janvārī plkst. 20:40

Britu tabloīda "News of the World" bijušais žurnālists otrdien tiesā atzinies privātu telefonsarunu noklausīšanā, lai iegūtu informāciju par aktieru Daniela Kreiga un Sjennas Milleres mīlas dēku, ziņo LETA-AFP.

Dans Evanss atzinis vainu telefonu uzlaušanā, kamēr strādāja izdevumos "News of the World" un "Sunday Mirror". Redaktors Endijs Koulsons esot par to zinājis un pat pamācījis, kā netikt pieķertam.

Evanss liecināja prāvā pret Koulsonu, viņa priekšteci redaktora krēslā Rebeku Brūksu un "News of the World" bijušo galveno redaktoru Stjuartu Katneru. Viņi visi apsūdzēti telefonsarunu noklausīšanās plānošanā, taču vainu neatzīst.

фото

38 gadus vecais Evanss tiesā atklāja, kā uzzinājis par Kreiga mīlas sakaru ar Milleri. Noklausoties aktiera telefonsarunas, sievietes balss sacījusi: "Sveiks, tā esmu es. Nevaru runāt, jo esmu "Groucho" klubā ar Džūdu."

Pārbaudot telefona numuru, žurnālists sapratis, ka tas pieder Millerei, kura tolaik satikās ar aktieri Džūdu Lovu.

Evanss sagatavojis rakstu un parādījis to Koulsonam. Koulsons licis ierakstīt sarunu CD, ielikt to aploksnē un nodot reģistratūrā, lai tas izskatītos kā anonīma avota iesūtīts.

Kāds cits žurnālists to paņēmis ar "tēlotu pārsteigumu".

Raksts tika publicēts 2005.gada oktobrī.

Lai sekotu slavenību privātajām sarunām, Evanss esot izmantojis divus nereģistrētus telefonus, ko norakstīja kā darba izdevumus.

Telefonu uzlaušanai pienāca beigas 2006.gadā, kad aizturēja "News of the World" redaktoru Klaivu Gudmenu un privātdetektīvu Glenu Malkēru, sacīja Evanss.

"Redakcijā valdīja šoks. Es sāku atbrīvoties no visiem pierādījumiem, kuriem varēju tikt klāt," atminas Evanss.

Evansu pieķēra, kad viņš "panikas brīdī" Milleres pamātes Kellijas Hopenas sarunu noklausīšanai izmantojis savu privāto telefonu.

Komentāri