Ledus skulptūru festivāla laikā varēs apmeklēt Jelgavas pils muzeju un kapenes, Mixnews.lv

Ledus skulptūru festivāla laikā varēs apmeklēt Jelgavas pils muzeju un kapenes

фото

Izklaide | 2014. gada 30. janvārī plkst. 07:45

Jelgavas iedzīvotāji un viesi pilsētā notiekošā Ledus skulptūru festivāla laikā 8.un 9.februārī aicināti apskatīt Baltijas lielāko baroka pērli Jelgavas pili un tās muzeja ekspozīciju, kā arī vienīgo reizi šajā ziemā apmeklēt Kurzemes un Zemgales hercogu kapenes.

Atšķirībā no ierastā Jelgavas pils muzeja darba laika (darba dienās pl. 9:00-17:00), Ledus skulptūru festivāla laikā muzejs būs atvērts arī sestdien 8.februārī un svētdien 9.februārī.

"Festivāla apmeklētāji no citām Latvijas pilsētām vēlas apskatīt ne tikai mākslinieku veidotās ledus skulptūras, bet arī arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli meistardarbu - Jelgavas pili. Tāpēc arī šogad apmeklētājiem piedāvāsim iepazīt pils vēsturi muzeja ekspozīcijā, baudīt fotogrāfa J.Karlinska izstādi "Mīlestības pieskāriens" pils Aulas foajē un vienīgo reizi šajā ziemas sezonā apmeklēt Kurzemes un Zemgales hercogu atdusas vietu, ekskursijas laikā aplūkojot arī nesen restaurēto, skaisto Kurzemes hercogienes Annas sarkofāgu. Jāpiebilst, ka tā ir ekskluzīva iespēja, jo hercogu kapenes interesentiem parasti ir atvērtas tikai vasarā," atklāj Jelgavas pils muzeja vadītāja Ginta Linīte.

Pils muzejā iespējams aplūkot pils sākotnējo projektu, gūt ieskatu tās vēsturiskajā interjerā, iepazīt pils noslēpumus un hercogu dzīvesstāstus. Savukārt kapenēs apskatāms 21 sarkofāgs un deviņi zārki, 2012.gadā atjaunotā kapeņu vēstures ekspozīcija, kā arī hercogu tērpu un apģērbu fragmentu vitrīnas.

Komentāri