Skārleta Johansone pamet labdarības organizāciju Oxfam, Mixnews.lv

Skārleta Johansone pamet labdarības organizāciju Oxfam

фото

Izklaide | 2014. gada 30. janvārī plkst. 16:50

Amerikāņu aktrise Skārleta Johansone pametusi labdarības organizāciju "Oxfam", jo tās vēstnieces lomu uzskata par nesavienojamu ar viņas piedalīšanos okupētajā Jordānas rietumkrastā strādājoša Izraēlas uzņēmuma reklāmas kampaņā.

29 gadus vecā Johansone filmējusies kompānijas "SodaStream" reklāmā, kas svētdien tiks demonstrēta Nacionālās futbola līgas (NFL) finālspēles - "Superbowl" - laikā.

Vietnē "YouTube" reklāma apskatīta jau vairāk nekā 4,5 miljonus reižu. Johansone sadarbojās ar "Oxfam" kopš 2005.gada, taču pēc "SodaStream" skandāla to pametusi.

""Oxfam" pieņēmis Skārletas Johansones lēmumu atkāpties astoņus gadus pēc kļūšanas par globālo vēstnieci. Mēs esam pateicīgi par viņas daudzkārt sniegto palīdzību," teikts labdarības organizācijas paziņojumā.

""Oxfam" ciena vēstnieku neatkarību, taču Johansones jaunkundzes sadarbība ar "SodaStream" nav savienojama ar "Oxfam" globālās vēstnieces lomu," norādīts paziņojumā. "Mēs uzskatām, ka "SodaStream" un citas okupētajās teritorijas darbojošās kompānijas veicina nabadzību un liedz palestīniešu kopienām tiesības, par kurām mēs cīnāmies.

"Oxfam" ir pret visa veida precēm no Izraēlas okupētajām teritorijām, kas ir nelikumīgas saskaņā ar starptautiskajām tiesībām."

Komentāri