National Geographic pavasarī ikvienu aicinās ceļot kosmosā, Mixnews.lv

National Geographic pavasarī ikvienu aicinās ceļot kosmosā

фото

Izklaide | 2014. gada 1. februārī plkst. 09:18

Izzinošais televīzijas kanāls "National Geographic" jau pavisam drīz saviem skatītājiem 170 pasaules valstīs, tostarp Latvijā, piedāvās izbaudīt revolucionāru pieredzi - ceļojumu kosmosā, informēja "Fox International Channels" (FIC) sabiedrisko attiecību konsultants Kārlis Bikšus.

Pēc viņa teiktā, divu stundu garo "Tiešraidi no kosmosa" ("Live from Space"), kas būs ārkārtīgi sarežģīta no tehnoloģiju un loģistikas viedokļa, Latvijā redzēsim šāgada martā, taču konkrēts datums un laiks kļūs zināms vēlāk.

Raidījums ikvienam no mums sniegs unikālu iespēju reālā laika režīmā paviesoties Starptautiskajā kosmosa stacijā (SKS) un vadības centrā Hjūstonā, kā arī kopā ar SKS apkalpes locekļiem apriņķot mūsu planētu Zemi. Izbaudīsim fantastiskus skatus no kosmosa - saullēktu un saulrietu, ziemeļblāzmu, zibeņošanu un krītošas zvaigznes.

NASA astronauts Riks Mastrasio un Japānas astronauts un aviācijas inženieris izvadās mūs ekskursijā pa SKS un vaļsirdīgi pastāstīs, kā cilvēks jūtas, ja mēnešiem ilgi jādzīvo mikrogravitātes apstākļos. Kādas ir astronautu izjūtas, kad jāguļ ar kājām uz augšu? Kā viņi uztur sevi formā un ievēro personīgo higiēnu? Kā apmeklē tualeti? Atbildes uz šiem jautājumiem atradīsi raidījumā "Tiešraide no kosmosa"!

Abi vīri demonstrēs arī iepriekš nekad neredzētus eksperimentus, kuri parādīs - zinātniskie atklājumi SKS laboratorijā ir ieguvums visai cilvēcei. Mēs redzēsim, kā zinātne kosmosā dod labumu cilvēkiem uz Zemes. Piemēram, SKS robotu sistēmas ir iedvesmojušas zinātniekus radīt neiroķirurģijas robotu, kurš veic smadzeņu audzēju operācijas.

Ekskursijā pa vadības centru Hjūstonā dosimies kopā ar NASA astronautu Maiklu Massimino. Viņš kļuva slavens ar to, ka savā pirmajā kosmiskajā lidojumā 2002. gada martā veica Habla teleskopa remontu.

100 miljardu ASV dolāru (73 miljardu eiro) vērtā SKS ir orbitālās stacijas starptautisks projekts, kurā piedalās piecas kosmiskās aģentūras - NASA (ASV), CSA (Kanāda) "Roskosmos" (Krievija), ESA (20 Eiropas valstis) un JAXA (Japāna). SKS atrodas zemā Zemes orbītā, aptuveni 400 kilometru augstumā virs jūras līmeņa un apriņķo planētu aptuveni 90 minūtēs ar ātrumu 8 kilometri sekundē. SKS pirmo elementu orbītā palaida 1998. gadā, bet pirmā pastāvīgā apkalpe stacijā ieradās 2000.gada rudenī.

Visā pasaulē TV kanālu National Geographic skatās 435 miljonos mājsaimniecību 173 dažādās valstīs 37 valodās. Latvijā kanāli FOX, FOX Life un National Geographic ar latviešu un krievu valodās ar subtitriem ir pieejami Lattelecom, Baltcom, Izzi, Līvas, Latnet TV, SkaTVis un Mīts LV.

Komentāri