Kinoteātros sāk demonstrēt romantisku komēdiju Ķīniešu mīkla, Mixnews.lv

Kinoteātros sāk demonstrēt romantisku komēdiju Ķīniešu mīkla

фото

Izklaide | 2014. gada 31. janvārī plkst. 14:52

31.janvārī uz Latvijas lielajiem ekrāniem iznāk romantiska komēdija "Ķīniešu mīkla" ("Casse-tete Chinois"). Šī ir jau trešā franču režisora un scenārija autora Sedrika Klapiša filma, kurā varam sekot līdzi "Eirokokteilī" ("L'Auberge Espagnole", 2002) un "Krievu lellēs" ("Russian Dolls", 2005) iepazīto jaunības draugu gaitām. Ksavjērs, Vendija, Izabella un Martina drīz svinēs 40 gadu jubileju, taču izrādās, ka dzīve vēl aizvien ir sarežģīta, neizprotama un pārsteigumu pilna.

Šoreiz stāsts risinās Ņujorkā, bet galvenajās lomās atgriežas iepriekšējo divu filmu zvaigznes - Romēns Dirī, Odrija Totū, Sesila Defransa, Kellija Reilija, Sandrīne Holta un citi. Režisors Sedriks Klapišs (Cédric Klapisch) filmu festivālā "UniFrance" laikrakstam "Variety" atklāja detaļas par filmu un tās veidošanu:

Jūsu triloģijas filmas, "Ķīniešu mīkla", "Eirokokteilis" un "Krievu lelles", risinās dažādās valstīs, tajās tiek skarti dažādām tautībām aktuāli jautājumi, dzīves uztvere.

S. Klapišs: "Jā, es izvēlējos veidot šos attiecību stāstus starp dažādiem cilvēkiem no dažādām kultūrām. Mani interesē dažādi paradumi, ceļošana un tas, kā cilvēki sazinās, valodas barjeras... Lai arī pastāv šīs barjeras, tomēr mūs visus vieno tas, ka esam cilvēki."

Visu trīs filmu centrālais varonis Havjērs ir rakstnieks. Vai šis elements ir autobiogrāfisks un sasaucas ar jūsu dzīvi?

S. Klapišs: "Lai arī veidoju filmas, rakstu scenārijus un līdz ar to savā ziņā arī esmu rakstnieks, tomēr šī triloģija nav autobiogrāfiska. Jaunības gados es kādu laiku dzīvoju un studēju Ņujorkā, tādēļ varēju šo pieredzi daļēji attēlot "Eirokokteilī", Ksavjērs ir un paliek fiktīvs varonis."

Lai arī galvenais varonis ir nobriedis un pieaudzis, sirdī viņš joprojām jūtas jauns.

S.Klapišs: "Filmas vēstījums ir tāds, ka dzīve nav galā, līdz tā patiešām beidzas! Jebkurš var sākt kaut ko jaunu jebkurā vecumā - sākt jaunu darbu, iemīlēties... Mūsdienu straujajā pasaulē un medijos bieži vien tiek apgalvots, ka 40 gadi ir šis maģiskais slieksnis, kad vairs neesi jauns. Taču es tam nepiekrītu."

Vai ar jauno filmu tiek noslēgta "Eirokokteiļa" triloģija?

S. Klapišs: "Ja es uzņemšu turpinājumu, tas notiks pēc desmit gadiem, jo manuprāt ir jāseko tai pašai formulai. Pirmajā filmā varoņi bija 25 gadus jauni, nākamajā daļā - 30, bet jaunajā filmā viņi kļūst par četrdesmitgadniekiem. Tāpēc loģiski būtu uzņemt filmu, kad viņi tuvojas 50 gadu slieksnim. Uz šo jautājumu precīzi varēšu atbildēt pēc desmit gadiem."

Kad uzsākāt šīs triloģijas veidošanu, filmas aktieri vēl nebija tik populāri, bet tagad ir kļuvuši par starptautiska mēroga zvaigznēm.

S.Klapišs: "Tagad ir vienkāršāk ar viņiem strādāt, jo viņi ir uzkrājuši pieredzi, kļuvuši par labākiem aktieriem, strādājuši ar dažādiem režisoriem dažāda žanra filmās... Jāatzīst, ka grūtāk bija saplānot viņu darba grafikus. Taču strādāt ar vieniem un tiem pašiem aktieriem vairāku gadu garumā ir ļoti patīkami un arī jautri."

Komentāri