Sāksies biļešu pārdošana uz Mākslas akadēmijas karnevālu Pirmsākums, Mixnews.lv

Sāksies biļešu pārdošana uz Mākslas akadēmijas karnevālu Pirmsākums

фото

Izklaide | 2014. gada 4. februārī plkst. 07:35

Piektdien, 14. februārī, Latvijas Mākslas akadēmija aicina uz leģendām apvīto karnevālu, kura tēma šogad ir "Pirmsākums". Mākslas akadēmijas gaiteņi pārtaps gaismas un skaņas biezokņos, īpašu uzmanību pievēršot atmosfēras radīšanai un jauno mūziķu un mākslinieku darbam, kas karnevāla programmā veidos centrālo asi.

Mūzikas baudītājiem karnevāls piedāvās iespēju dzirdēt jaunākās pašmāju muzikālās sensācijas, kuru vidū būs grupas "Manta", "Carnival Youth", "Jakob Noiman Festival Band", "Samba de Riga", "The Coco'nuts", Jānis Ruņģis un citi lieliski mūziķi. Klausītāju ausis lutinās starptautiskā apvienība "BLONDBLACKBLONDE", kurā apvienojušies mūziķi no Latvijas, Nīderlandes un Ņujorkas, kā arī kaimiņi no Lietuvas – "Garbanotas Bosistas".

Lai karnevāla muzikālo programmu padarītu vēl krāsaināku, pasākuma atklāšanā piedalīsies kolorītās "Suitu sievas", kurām kopīgā performancē pievienosies Latvijas Kultūras akadēmijas horeogrāfi un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas jaunie mūziķi.

фото

Par ballīti 3. stāvā apsolījuši rūpēties "Dirty Deal Audio", uz kuru skatuves uzstāsies jau labi zināmi mākslinieki – 96WRLD, Kodek, TV Maskava + Ohmtek, Niklavz, Oriole, Ansis, Kristaps ritms, Ashniko, Tenda, Kashuks, kā arī viesis no kaimiņu zemes – Pukus.

Pasākuma laikā būs pieejamas dažāda veida radošās aktivitātes – aktu studijas, mākslas terapijas darbnīcas, kino telpa. Karnevālā viesosies projekts "Vārda vibrācija", kas audiovizuālā sintēzē apvieno jaunos dzejniekus, mūziķus un māksliniekus. Vakara gaitā uzstāsies Mikus Frišvelds, Mr. Myster, H.E. Zēgners, Ivars Šteinbergs, "Komūna 7", apvienība "Cosmic Weather Forecasting System" un citi.

Tiem, kam karnevālā mierīgāks prāts, būs iespēja laiku pavadīt "čillautā", baudot eksotiskās "Matērija" tējas un mierīgu atmosfēru. Savukārt iekarsušos dejotājus pie lielās skatuves veldzēs pasākuma draugi – "Very Berry" un dabīgais minerālūdens "Sigulda". Par radošām uzkodām un maltīti gādās "Tvaiks", bet neaizmirstamus dzērienus jauks "Coco Loco", "Chomsky" un "Ezītis miglā". Eksotisku garšas baudījumu piedāvās tējnīca un konditoreja "Džagannat".

Karnevāla unikalitāti pastiprinās estētiski augstvērtīgas dekorācijas, par kuru tapšanu jau laikus rūpējas Mākslas akadēmijas studenti un kolēģi no citām Latvijas mākslas skolām. Šogad par dekorācijām domāts īpaši savlaicīgi – tiek izstrādāti telpu maketi un konceptuālais risinājums.

Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares studenti savas idejas izstrādājuši mākslinieka un katedras vadītāja Andra Vītoliņa vadībā. Telpu gaismas dizains tiek veidots sadarbībā ar Latvijas Kultūras koledžas topošajiem gaismas dizaineriem un nozares profesionāļiem.

Neiztrūkstoši pusnaktī tiks meklēts labākais karnevāla tērps. Trīs oriģinālāko tērpu autoriem būs iespēja iegūt "Tallink" dāvanu kartes atpūtas ceļojumam, kā arī viena tērpa autors mājup dosies ar pirmsākuma izdzīvošanas komplektu no tūrisma un aktīvās atpūtas preču veikala "Gandrs".

Pirmajā februāra nedēļā – no 3. līdz 7. februārim, katru dienu no pl.13:00 līdz 16:00 – Akadēmijas telpās Kalpaka bulvārī 13 noritēs biļešu iepriekšpārdošana Latvijas Mākslas akadēmijas un citu Kultūras ministrijas padotībā esošo izglītības iestāžu audzēkņiem.

Biļešu cena Mākslas akadēmijas studentiem ir EUR 5, Kultūras ministrijas padotībā esošo izglītības iestāžu audzēkņiem – EUR 15 (uzrādot derīgu studenta/skolnieka apliecību vai ISIC). Pārējiem interesentiem biļetes būs pieejamas iepriekšpārdošanā 3. un 12. februārī, katru dienu no pl.17:00 līdz 21:00, par EUR 20. Šajās dienās par īpašu cenu biļetes būs pieejamas arī karnevāla "Twitter" un "Facebook" kontu sekotājiem. Biļešu cena pie ieejas pasākumā – EUR 30. Ieeja karnevālā no 18 gadu vecuma.

Arī šogad Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāls sadarbībā ar "DarbaVietu" 12. februārī no pl.17.00 līdz 21:00 Blaumaņa ielā 34-1, Rīgā, piedāvās brīvi pieejamu "Pirmsākumu Tērpu Perētavu", kurā kopā ar profesionāļiem par simbolisku dalības maksu visi gribētāji varēs izveidot savu šī gada ietērpu. Vairāk informācijas par darbnīcu var uzzināt vietnē "https://www.facebook.com/DarbaVieta".

Karnevāls durvis vērs pl.19:00 un turpināsies līdz rīta gaismai. Lai novērstu drūzmēšanos un garas rindas pie ieejas, viesi aicināti ierasties savlaicīgi!

Komentāri