Franču fotogrāfs iecerējis ar kājām mēneša laikā šķērsot Latvijas teritoriju, Mixnews.lv

Franču fotogrāfs iecerējis ar kājām mēneša laikā šķērsot Latvijas teritoriju

фото

Izklaide | 2014. gada 4. februārī plkst. 17:34

Ceturtdien, 6.februārī, no Latvijas tālākā rietumu punkta jeb "Zaļā stara" Bernātos savu ceļojumu pāri Latvijai sāks 43 gadus vecais franču fotogrāfs Stefans Sudjērs, kurš mēneša laikā ar kājām ieplānojis veikt vairāk nekā 500 kilometru garo ceļu no Bernātiem līdz Zilupei, vidēji dienā noejot aptuveni 20 kilometrus, ziņo LETA.

Kā informēja fotogrāfa pārstāve Elīna Zunde, Sudjērs plāno līdz marta sākumam nokļūt līdz tālākajam Latvijas punktam austrumos - Zilupes novada Pasienē.

Ekspedīcijā viņš būs ekipējies tikai ar pašu nepieciešamāko ēst gatavošanai un nakšņošanai zem klajas debess, kā arī bruņojies ar savu pastāvīgo ceļabiedru - fotokameru. Par šo pārgājienu francūzis veidos foto reportāžu, kurā tiks iemūžināts Latvijas dabas skaistums ziemā un ceļā sastapto cilvēku kolorīts.

фото

Stefana Sudjēra maršruts

Kā stāsta Zunde, šādā veidā fotogrāfs gatavojas izmēģināt ne tikai ekipējumu, bet arī savu sagatavotību ziemas pārgājienu veikšanā, lai jau nākamā gada sākumā vienatnē dotos gandrīz trīs gadus ilgā ekspedīcijā, pārceļojot Krievijas ziemeļus.

"Mani vienmēr ir vilinājusi dabas noslēpumainība un varenums, interesējuši nejauši sastapti cilvēki, jo sevišķi veci ļaudis, kuru sejās vienmēr slēpjas kāds stāsts. Tāpat mani aizrauj doma doties pārgājienos tieši ziemā. Kad pirms desmit gadiem pirmo reizi viesojos Latvijā, uzreiz iemīļoju šo zemi, un brīdī, kad bija jāveic izmēģinājuma gājiens, lai sagatavotos nākamā gada ekspedīcijai, nebija divu domu, kurp doties," savu izvēli pārceļot tieši Latviju skaidro Sudjērs.

Sudjērs fotoceļojumā plānojis izvest ikvienu interesentu, līdz šī gada nogalei veidojot ceļojošo izstādi, kā arī bildes publicējot savā blogā "http://latvia2014.blogspot.fr/".

фото

Latvijas tālākais rietumu punkts "Zaļais stars"

Sudjērs pēc izglītības un pamatprofesijas ir jurists un strādājis ne tikai Francijā, bet arī Luksemburgā un Apvienotajā Karalistē. Taču ar laiku Sudjērs sapratis, ka viņa aicinājums ir būt par fotogrāfu. Šajā profesijā viņš guvis ievērojamus panākumus dzimtajā Francijā.

Kā otru kaislību viņš uzsver došanos pārgājienos ar kājām, kuru praktizē regulāri Francijas Alpos, līdzīgi, kā to ir darījis Marokā, Gruzijā, arī Krievijā, kas viņu saista ar savu plašumu un neskarto dabu. Taču, lai sagatavotos lielajai ekspedīcijai, Sudjērs izvēlējies jau Latviju, kur viesojies daudzas reizes, tuvāk iepazīstot galvaspilsētu Rīgu, Jūrmalu, Cēsis, Siguldu, Kuldīgu, Pāvilostu un citas vietas.

Komentāri