Ģertūdes ielas teātrī uzstāsies šveiciešu mūsdienu mūzikas duets , Mixnews.lv

Ģertūdes ielas teātrī uzstāsies šveiciešu mūsdienu mūzikas duets

фото

Izklaide | 2014. gada 7. februārī plkst. 07:28

Ar plašu elektroakustiskās mūzikas programmu februāra sākumā Rīgā viesosies šveiciešu mūsdienu mūzikas duets "UMS 'n JIP", kas ir pasaulē visvairāk koncertu sniegušais mūsdienu mūzikas ansamblis. Dueta sadarbība ar latviešu komponistiem un studentiem notiks jau otro reizi, un tās rezultātā taps jauni elektroakustiski skaņdarbi.

Savas vizītes laikā ar ārzemju jauno komponistu īpašu programmu "UMS 'n JIP" sniegs koncertu 7.februārī pl. 20:30 Ģertrūdes ielas teātrī. Ieeja pasākumā bez maksas.

Sadarbību ar latviešu profesionālajiem komponistiem un studentiem "UMS 'n JIP" veido jau otro reizi. Pirmajā reizē speciāli šim ansamblim jaundarbus radīja komponisti - Indra Riše, Juris Ābols, Marina Gribinčika un Mūzikas akadēmijas studenti - Ieva Klingenberga, Laura Gustovska un Oskars Herliņš, turklāt Ievas Klingenbergas darbu "Schizophrenic" ansamblis vairākkārt atskaņojis citās valstīs. Līdzīgā veidā sadarbība ir paredzēta arī šogad.

Projektā ir iesaistīti profesionālie komponisti - Gundega Šmite, Selga Mence, Rolands Kronlaks - un studenti - Linda Leimane, Platons Buravickis, kā arī Jackin Pousson -, un šo autoru elektroakustisko skaņdarbu pirmatskaņojumi notiks nākamajā rudenī un ziemā.

Komentāri