Ledus skulptūru festivālā uzvarējuši Lietuvas un Krievijas pārstāvji, Mixnews.lv

Ledus skulptūru festivālā uzvarējuši Lietuvas un Krievijas pārstāvji

фото

Izklaide | 2014. gada 8. februārī plkst. 13:10

Šogad Ledus skulptūru festivālā Jelgavā uzvarējuši Lietuvas un Krievijas pārstāvji, ziņo LETA.

Šoreiz par godalgām sacentās 30 starptautiski atzīti mākslinieki no astoņām valstīm. Darbus vērtēja paši mākslinieki aizklātā balsojumā, kas noteica 50% no rezultāta. Savukārt otrus 50% noteica īpaša žūrijas komisija. Šogad darbi, spītējot nepastāvīgiem laika apstākļiem, izpaudās ar īpaši filigrānām un sīkām detaļām, informēja Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūra" sabiedrisko attiecību speciāliste Marta Zīverte.

Individuālo skulptūru kategorijā pirmo vietu ieguva Lietuvas pārstāvis Donāts Mockus par skulptūru "Ganiņš", otrajā vietā ierindojās Igaunijas pārstāvis Lauri Tams, kurš veidojis skulptūru "Saules ligzda", bet trešo vietu ieņēma Irīna Kudrjavtceva no Krievijas, kura veidoja skulptūru "Laime".

Komandas skulptūru kategorijā pirmajā vietā ierindojās Krievijas komanda - Andrejs Molokovs un Sergejs Celebrovskis ar skulptūru "Noķert veiksmi", otrajā vietā ir cita Krievijas komanda - Jeļena Timofejeva un Pāvels Kaltigins ar skulptūru "Jūras princese", bet trešajā vietā ierindojās Latvijas un Lietuvas apvienotā komanda - Inese Valtere un Donāts Mockus, kuri izveidojuši skulptūru "Karaliene".

фото

Žūrijas simpātiju balvas šoreiz ieguva Aleksandrs Parfenovs no Krievijas par skulptūru "Izbrīns", Andrejs Košeļevs no Krievijas par skulptūru "Tikai no šī punkta" un Maija Puncule no Latvijas par skulptūru "Pikseļa cilvēks".

Piektdien notika 16.Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla Jelgavā atklāšana. Festivāla izstādē iespējams apskatīt 30 profesionālu mākslinieku vairāk nekā 50 veidotas ledus skulptūras par tēmu "Brīnumzeme".

Apmeklētājiem Uzvaras parks atvērts sestdien un 9.februārī no pl.10 līdz 23. Šajās dienās līdztekus skulptūru aplūkošanai tiek piedāvāta plaša kultūras un izklaides programma visai ģimenei.

Foto: www.latvia.travel

Komentāri