Maestro Raimonds Pauls uzstāsies Valkā, Mixnews.lv

Maestro Raimonds Pauls uzstāsies Valkā

фото

Izklaide | 2014. gada 9. februārī plkst. 10:11

Svētdienā 9.februārī pl.17 Valkas pilsētas kultūras namā viesosies maestro Raimonds Pauls ar literāri muzikālu koncertu "Vēja ziedi", kas veltīts Imanta Ziedoņa 80. jubilejai.

Koncertā Paula melodijas ar Ziedoņa vārdiem izdziedās Latvijas Nacionālā teātra aktieri Madara Botmane un Juris Jope.

"Gribam aicināt publiku iedziļināties dzejā, nebūs orķestra un liela trokšņa," par koncertu stāstīja Pauls. Koncertprogrammas pamatā ir dziesmu cikls ar dzejnieka Ziedoņa vārdiem. Vairākas no dziesmām klausītāji iepazinuši jau 70.gados, taču nu tās atgriezušās jaunās skaņās.

"Nejauši uzdūros vecajiem ierakstiem, ko savā laikā iedziedāja Nora Bumbiere, Viktors Lapčenoks, Ojārs Grīnbergs. Dzeja ir ļoti augstas kvalitātes, tāpēc nolēmu šo ciklu izmēģināt ar jaunajiem aktieriem."

Komponists kopā ar Latvijas Nacionālā teātra aktieriem Botmani un Jopi izspēlēs un izdziedās dziesmas "Svētvakarā", sapni par mīlestību ironiskajā "Tā es tevi mīlēšu", romantisku jūsmu "Meitene ar kallu ziediem", paironizēs par mūsu sīkajiem ikdienas kašķiem dziesmā "Ķiļķens un klimpa".

Paulam izveidojusies sadarbība ar jaunajiem aktieriem Madaru Botmani un Juri Jopi, kurus komponists vērtē kā ļoti perspektīvus māksliniekus. Jope jau dziedājis muzikāli nopietnā izrādē "Vestsaidas stāsts". Gan Madara, gan Juris piedalījušies arī maestro un dzejnieces Liānas Langas veidotajā izrādē "Leo. Pēdējā bohēma".

Komentāri