Vokālā pedagoģe Anita Garanča sumināta 65 gadu jubilejā, Mixnews.lv

Vokālā pedagoģe Anita Garanča sumināta 65 gadu jubilejā

фото

Izklaide | 2014. gada 10. februārī plkst. 14:02

Ilggadējai Latvijas Nacionālās operas vokālajai pedagoģei Anitai Garančai 10.februārī aprit 65 gadi. Viņa ir izaudzinājusi lielāko daļu no Latvijas Nacionālās operas izcilākajiem solistiem. Anitas Garančas audzēkņi dzied arī uz pasaules lielākajām operas skatuvēm Romā, Ņujorkā, Londonā un citās metropolēs.

Anita Garanča jau gandrīz divdesmit gadus sniedz vokālos padomus Latvijas Nacionālās operas solistiem. Viņas nodarbības ir apmeklējuši tādi izcili dziedātāji kā Maija Kovaļevska, Viesturs Jansons, Krišjānis Norvelis, Kristīne Gailīte, Ilona Bagele, Baiba Berķe, Kristīne Gailīte, Evija Martinsone, Ieva Parša, Irma Pavāre, Inga Šļubovska, Viesturs Jansons, daudzi citi Latvijā pazīstami dziedātāji un aktieri, un, protams, Anitas meita - pasaulslavenais mecosoprāns Elīna Garanča. Audzēkņi atzīst, ka Anita palīdz attīstīt ne tikai balsis, bet arī personību.

Latvijas Nacionālās operas solisti sūta sirsnīgus sveicienus savai skolotājai jubilejā:

Evija Martinsone: "Šogad aizritēs jau 17 gadi, kopš Anita Garanča ir mana vokālā pedagoģe. Tas ir ilgs laiks, un viņa man ir kļuvusi gandrīz kā mamma. Labākas un mīļākas pedagoģes nav! Es viņai novēlu visu to labāko, lai visi sapņi piepildās!"

Ilona Bagele: "Anita Garanča ir ļoti laba pedagoģe. Viņai piemīt spēja atrast vispiemērotāko pieeju katram studentam, arī mums, solistiem. Viņa ļauj mums noticēt pašiem sev, māk iedvesmot jaunām pārmaiņām, idejām. Novēlu Anitai labu veselību! Mēs vienmēr būsim ar viņu kopā, atbalstīsim. Novēlu, lai viņai biežāk ir iespēja tikties ar sev mīļajiem, priecāties par dzīvi, par sevi un saviem tuvajiem!"

Krišjānis Norvelis: "Anita ir brīnišķīga pedagoģe. Viņas labākā īpašība ir tā, ka viņa ar lielu mīlestību izturas pret cilvēkiem. Anitai ir daudz audzēkņu, un visi jūtamies kā liela ģimene. Anitai ir dabas dots talants intuitīvi virzīt uz pareizā ceļa - jūtot, kurā brīdī, kas ir jāsaka. Arī es savus studentus Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā sūtu pie viņas mācīties papildus. Sarežģītos dzīves brīžos man Anita ir kā draugs, kas atrod un pasaka īstos vārdus, māk psiholoģiski atbalstīt, uzklausīt un iedvesmot. Novēlu viņai stipru veselību, daudz darba un, protams, daudz enerģijas, šos darbus veicot!"

Latvijas Nacionālā opera saka lielu, sirsnīgu paldies Anitai Garančai par ieguldīto darbu, strādājot ar LNO solistiem, un apaļajā jubilejā novēl stipru veselību un radošas izdošanās!

Foto: anita.garanca.info

Komentāri