Izraēlas ortodoksālie ebreji iebilst pret Natālijas Portmanes gaidāmo filmu, Mixnews.lv

Izraēlas ortodoksālie ebreji iebilst pret Natālijas Portmanes gaidāmo filmu

фото

Izklaide | 2014. gada 13. februārī plkst. 19:43

Izraēlas ortodoksālie ebreji iebilduši pret amerikāņu aktrises Natālijas Portmanes jaunākās filmas uzņemšanu, atsaucoties uz kino industrijas žurnālu "The Hollywood Reporter", ziņo LETA.

Ar kinolenti "A Tale of Love and Darkness" viņa debitēs kā režisore. Taču šonedēļ ortodoksālo ebreju kopienas līderi Jeruzalemē iesnieguši sūdzību pilsētas mēram. Viņi pieprasa, lai kinolentes veidotājiem tiktu atņemta filmēšanas atļauja Jeruzalemē.

Tikmēr ielās parādījušies grafiti, kas vērsti pret "ārvalstu invāziju", vēsta ziņu portāls "The Times of Israel".

"Uzņemšana notiks vairākās vietās, kas ir tuvu sinagogām un reliģisko rakstu skolām. Vispirms jāpārliecinās, vai uzfilmētās ainas neaizvaino neviena reliģiskās jūtas," teikts ortodoksālo ebreju vēstulē mēram. Viņi arī sūdzas, ka amatpersonas pirms atļaujas došanas neesot konsultējušās ar iedzīvotājiem.

Atbildes vēstulē dome solīja, ka aktieri saskaņā ar vietējām paražām ģērbšoties vienkārši.

"Valda pastāvīgs saspīlējums starp vēlmi padarīt Jeruzalemi daudzveidīgu un interesantu un ekstrēmistu mēģinājumiem to nepieļaut," sacīja pilsētas mēra vietniece. Viņa apliecināja, ka Portmanes filmas uzņemšana varēšot turpināties.

"A Tale of Love and Darkness" uzņemšana norisinās Izraēlā kopš februāra sākuma. Tā ir izraēliešu rakstnieka Amosa Oza romāna ekranizācija. Grāmata ar tādu pašu nosaukumu vēsta par Oza bērnību Jeruzalemē 40.gadu beigās, kad beidzās britu mandāts Palestīnā.

32 gadus vecā Portmane arī dzimusi Izraēlā. Viņas tēvs ir izraēlietis, bet māte - amerikāniete. Viņa būs ne tikai kinolentes režisore, bet arī atveidos tajā Oza māti.

Komentāri