Britu kinoakadēmija par labāko filmu atzīst "12 gadi verdzībā", Mixnews.lv

Britu kinoakadēmija par labāko filmu atzīst "12 gadi verdzībā"

фото

Izklaide | 2014. gada 17. februārī plkst. 13:18

Lielbritānijas prestižās britu kinoakadēmijas (BAFTA) balvu pasniegšanas ceremonijā Londonā svētdien balvu par labāko filmu ieguvusi vēsturiskā drāma "12 Years a Slave" ("12 gadi verdzībā"), ziņo LETA-AFP/BBC.

Savukārt balvu kategorijā "Labākā britu filma" ieguvis kosmosa trilleris "Gravity" ("Gravitāte").

Aktieru Sandras Bulokas un Džordža Klūnija kinolente ieguvusi balvas arī kategorijās "Labākie vizuālie efekti", "Labākā kinematogrāfija", "Labākā skaņa" un "Oriģinālā mūzika".

"Gravitātes" veidotājs Alfonso Kuarons arī saņēma balvu kategorijā "Labākais režisors".

Labākās aktrises godu izpelnījās Keita Blanšeta par tēlojumu režisora Vudija Allena drāmā "Blue Jasmine" ("Jasmīnas stāsts"), savukārt par labāko aktieri atzīts Čivetels Edžiofors par lomu filmā "12 gadi verdzībā".

Labākās otrā plāna aktrises gods tika Dženiferai Lorensai par lomu filmā "American Hustle" ("Amerikāņu afēra"), bet par labāko otrā plāna aktieri atzīts Barhads Abdi par lomu filmā "Captain Phillips" ("Kapteinis Filipss: Somālijas pirātu gūstā").

Drāma "12 gadi verdzībā" šā gada kinobalvu sezonā līdz šim dāsni apbalvota un tiek uzskatīta par vienu no favorītēm arī uz "Oskara" balvām, kur tā nominēta deviņās kategorijās.

Britu aktieris Edžiofors pateicās filmas režisoram Stīvam Makvīnam, norādot, ka viņam pasniegtā statuete patiesībā pienākas režisoram.

"Starp citu, šī ir tava, es to zinu, un tu to zini. Es to paturēšu, bet šī ir tava," sacīja aktieris.

Savukārt Makvīns savā runā pateicās savai mātei, kā arī norādīja uz mūsdienu verdzības problēmu.

"Šajā brīdī, kad mēs šeit sēžam, verdzībā ir iesaistīts 21 miljons cilvēku. Es ceru, ka pēc 150 gadiem mūsu divkosība nepieļaus vēl kādam kinorežisoram uzņemt šādu filmu," sacīja Makvīns.

Cīņā par gada labākā režisora godu Makvīns zaudēja meksikāņu režisoram Alfonso Kuaronam, kurš norādīja, ka "uzskata sevi par daļu no birtu filmu industrijas".

BAFTA balvu pasniegšanas ceremonija ir krāšņākais notikums Lielbritānijas kino kalendārā, un balvu sadalījums var norādīt uz ASV Kinoakadēmijas žūrijas favorītiem "Oskara" balvu sadalē.

Krāšņo ceremoniju apmeklēja virkne Holivudas zvaigžņu, piemēram, Andželina Džolija un Breds Pits, kuri bija tērpušies līdzīgos melnos uzvalkos, kā arī Lielbritānijas princis Viljams, kurš ir BAFTA prezidents.

Britu kinobalvu ceremoniju devīto gadu pēc kārtas vadīja aktieris Stīvens Fraijs. Svinīgā pasākuma atklāšanā par mūža ieguldījumu kinomākslā godināta aktrise Helēna Mirena, kas atveidojusi karalieni Elizabeti II gan uz ekrāna, gan skatuves.

BAFTA augstāko apbalvojumu Mirenai pasniedza princis Viljams, kurš viņu nodēvēja par "ārkārtīgi talantīgu britu aktrisi, kuru man droši vien vajadzētu saukt par vecmāmiņu".

Komentāri