Kā izglābt lācīti no sadegšanas? , Mixnews.lv

Kā izglābt lācīti no sadegšanas?

фото

Izklaide | 2014. gada 18. februārī plkst. 19:02

Raidījumu cikls "Apbrīnojamā ielu zinātne" ("None of the Above") turpina pārsteigt un sajūsmināt - otrdien, 18.februārī, pl. 20 kanālā "National Geographic" vari vērot divus jaunus fascinējošu eksperimentus, kas satricinās Tavus līdzšinējos priekšstatus par reālo pasauli, informēja "Fox International Channels" (FIC) sabiedrisko attiecību konsultants Kārlis Bikšus.

Pirmajā raidījumā "Zem spiediena" ("Under Pressure") kopā ar ļaužu grupiņu kādā ASV degvielas uzpildes stacijā varēsi mēģināt atminēt, kurš no trim objektiem ir visizturīgākais, ja tajā pilda saspiestu gaisu.

Šova vadītājs Tims Šovs sūknē gaisu basketbola bumbā, autoriepas kamerā un litrīgā plastmasas pudelē. Tad viņš aicina cilvēkus minēt, kā beigsies viņa demonstrētais eksperiments, piedāvājot vairākus atbilžu variantus. Kā domā Tu? Kurš no objektiem eksplodēs pirmais, bet kurš - pēdējais? Vari sākt minēšanu jau tagad, bet atbildi uzzināsi, skatoties raidījumu!

Otrajā raidījumā "In The Line Of Fire" ("Uguns līnijā") vēro, kurš materiāls spēj pretoties 1093 grādu karstumam. Šajā eksperimentā izmantoti rotaļu lācīši, kurus ietin sintētiskā materiālā, alumīnija folijā, ar ūdeni piesūcinātās autiņbiksītēs vai slapjā kokvilnas dvielī. Eksperimenta beigās tikai viens lācītis izdzīvos, bet pārējie izcepsies. Jo tikai viens no četriem materiāliem spēj pasargāt rotaļlietu, ja tā nokļūst ugunsgrēka liesmās.

Daļa aptaujāto cilvēku ir pārliecināti, ka no izcepšanās lācīti pasargās alumīnija folija, bet citi domā, ka tas ir slapjš kokvilnas dvielis. Vai kādam no viņiem izrādīsies taisnība?

Raidījuma vadītājs par zinātniskām lietām stāsta viegli uztveramā, saistošā un izklaidējošā veidā. Viņš dodas Amerikas pilsētu ielās un aicina tur sastaptos cilvēkus uzminēt, kā beigsies viņa demonstrētie eksperimenti, piedāvājot vairākus atbilžu variantus. Eksperimentu iznākumi gandrīz vienmēr ir pavisam negaidīti - tie mums parāda, ka reālā pasaule ir daudzkārt fascinējošāka nekā jebkurš burvju triks vai ilūzija.

Komentāri