Aijas Andrejevas koncertprogrammai Mežā vēl trīs koncerti, Mixnews.lv

Aijas Andrejevas koncertprogrammai Mežā vēl trīs koncerti (1)

фото

Izklaide | 2014. gada 19. februārī plkst. 11:02

Noslēdzoties gada romantiskākajam laikam - februārim, aicinām ikvienu labas mūzikas baudītāju paildzināt svētku noskaņu un apmeklēt dziedātājas Aijas Andrejevas koncertprogrammu "Mežā", kas tapusi, sadarbojoties latviešu dzejniecei un dramaturģei Mārai Zālītei un vienam no Latvijas pēdējo gadu atzītākajiem komponistiem - Kārlim Lācim.

"Akustisks vēstījums par mīlestību solo balsij, divām ģitārām, klavierēm, trompetei un sitaminstrumentiem", programmu raksturo tās komponists Kārlis Lācis, kurš kopā ar pavadošo mūziķu grupu Kasparu Zemīti, Kasparu Grigali, Konstantīnu Jemeļjanovu, Ēriku Upenieku un Andri Grunti koncertos atskaņos albumā iekļautās kompozīcijas.

Māra Zālīte, viena no Latvijas ietekmīgākajām literātēm un tādu mūzikas šedevru kā Zigmāra Liepiņa komponētās rokoperas Lāčplēsis, Raimonda Paula - "Meža gulbji", Jāņa Lūsēna - "Kaupēns, mans mīļais" mūzikas teksta autorēm darbu pie koncertuzveduma Mežā pērnā gada rudenī medijiem atzina: "Albums ir brīnišķīgs! Izdevies radīt noskaņu pilnu savdabīgu pasauli. Apvaldītas kaislības un neapvaldītas. Sievietes jūtu un dabas maģija, noslēpumi. Gan lirisms, gan dramatisms. Aijas balss ir ļoti ievelkoša, liela, gudra, dziļa. Instrumentācija izcila. Kārlis Lācis... Kārlis jau mums ir Kārlis Lielais! Prieks, ka mani teksti nākuši meistarīgās, jūtīgās un arī asprātīgās rokās!"

Dziedātāja Aija Andrejeva norāda, ka sākotnēji uzzinot, ka mūzikas dziesmu autore ir Māra Zālīte, esot nedaudz baidījusies, taču abu autoru atzinība viņai ir ļāvusi noticēt saviem spēkiem un mūzikā ielikta liela daļa no sevis.

"Man pavisam nepatīk runāt par to, ko es dziedu, jo tā sajūta uzreiz tiek kaut kā sagrozīta. Skaistas tās dziesmas. Visas kā viena man ļoti īpašas. Romantiķiem domātas, jo tajās gan sižets, gan mūzika izrausta tās iekšējās sajūtu stīgas, bet katram citādāk, protams. Es tajās atradu gan tik tuvo dabas spēku ar tā noslēpumainību, gan mītiskus tēlus, bet visam pāri sievietes plašā pasaule - goda vārds, ko tik viņa (mēs) nevaram pateicoties iztēlei vien!" - savas sajūtas strādājot pie albuma stāsta dziedātāja Aija Andrejeva.

Tagad, kad lielāka daļa darba jau aiz muguras izpildītāja atzīst, ka ka šis ir bijis personiskākais un intīmākais projekts: "Tik ļoti kā šoreiz laikam ne reizi vēl nebiju analizējusi savas sajūtas un attiecības ar tekstu un mūziku. Ikviens, kurš bija iesaistīts radošajā komandā gribēja zināt līdz sīkumiem - ko jūtu un domāju atrodoties uz skatuves. Tas bija kā eksāmens - nedrīkstēju nezināt, kāpēc kaut ko daru vai palieku bez kustības, it viss bija jāattaisno. Tā bija pirmo reiz un tas nebūt nebija viegli. Kliedzu un spārdījos mēģinājumos, bet pārējie kā tāds tvaikonis turpināja iesākto un es nemaz nepamanīju, kā esam nonākuši līdz gala pieturai! Prieks, prieks, prieks!"

Koncertprogrammas "Mežā" kvalitāte ir novērtētā, komponistu Kārli Lāci par mūziku albumiem "Mežā" un "Ziedonis.Lācis.Sievietes" nominējot Dienas gada balvai kultūrā kategorijā Gada notikums mūzikā 2013.

Koncertuzveduma Mežā režisors ir Juris Jonelis, horeogrāfe - Olga Žitluhina.

Koncertuzvedumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Ventspils pilsētas pašvaldība un Latgales vēstniecība GORS.

Koncertuzvedums Mežā vēl izskanēs:

22.februārī Rīgā, Mūzikas namā Daile

27.februārī Ventspilī, teātra namā Jūras vārti

1.martā Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS

Biļetes uz koncertu nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs.

Publicitātes foto: Jānis Deinats (ideja: Ingrīda Zābere)

Komentāri 1
BWxGghEx4uXvpirms 5 gadiem
I in no way condone stlaeing, but this jury is very heartless. Sentence a man to death by hanging because he "stole"??!. Haba! What da hell! All the empty-headed, pot-bellied and God-forsaken politicians that have stolen and continue to steal the fortunes of our beloved nation...how many have they hanged?! When it comes to the poor man, "everyone quotes the law". Stupid people! Bunch of Crap!In developed nations like the US, the first option is to jail the criminal with subsequent rehabilitation. Na we holy pass!I pray his appeal works for his good.