Tallinas mūzikas nedēļā Latviju pārstāvēs grupa Instrumenti, Mixnews.lv

Tallinas mūzikas nedēļā Latviju pārstāvēs grupa Instrumenti

фото

Izklaide | 2014. gada 20. februārī plkst. 19:09

Festivālā "Tallinas mūzikas nedēļa" ("Tallinn Music Week") Latviju pārstāvēs grupa "Instrumenti", aģentūru LETA informēja festivāla rīkotāju pārstāve Māra Kondrāte.

Latviju Tallinā pārstāvēs kopumā 13 grupas un mākslinieki.

Jau ziņots, ka "Tallinas mūzikas nedēļā", kas notiks no 27.marta līdz 29.martam, piedalīsies 227 mākslinieki no 20 valstīm. Pastāvēšanas laikā festivāls guvis ievērību arī ārpus Baltijas reģiona, tāpēc līdzās 149 Igaunijas grupām festivālā piedalīsies teju 80 grupas no Latvijas, Lietuvas, Austrijas, Beļģijas, Dānijas, Somijas, Francijas, Vācijas, Ungārijas, Islandes, Norvēģijas, Polijas, Krievijas, Zviedrijas, Anglijas, Baltkrievijas, Gruzijas un pat Irānas.

Kondrāte norādīja, ka savai gaumei ko piemērotu varēs atrast katrs, jo festivālā pārstāvēti mūzikas žanri no klasiskās mūzikas līdz pat smagajam metālam.

Iepriekšējos gados no Latvijas uz "Tallinas mūzikas nedēļu" devušās tādas grupas un mākslinieki kā "Prāta vētra", "Goran Gora", "Soundarcade", "Triānas parks" un "Instrumenti", kuri Latviju Tallinā pārstāvēs arī šogad. Grupa "Instrumenti" uz skatuves kāps festivāla otrajā dienā, 28.martā, klubā "Rock Cafe". Uz Tallinu šogad dosies arī grupa "The Sound Poets", "Sus Dungo" un sieviešu vokālā grupa "Latvian Voices".

Tā kā festivālā šogad īpaši plaši pārstāvēta arī elektroniskā mūzika, uz Tallinu dosies arī viens no atpazīstamākajiem Latvijas elektroniskās mūzikas pārstāvjiem "kodek", eksperimentālais skaņu mākslinieks Toms Auniņš un duets "Elvi/Dunian", kuri 28.martā kāps uz skatuves "Kultūras katla dārzā". No Latvijas uz Tallinu dosies arī hip hopa pārstāvji "ansis" un "NiklāvZ", "indie rock" grupa "Momend", kā arī "Uppfade" un "Ashnikko".

Tāpat kā iepriekšējos gados, koncerti un semināri notiks izklaides vietās visā pilsētā. Daudzveidīgo vakara programmu apmeklētāji varēs baudīt 15 dažādās izklaides vietās - galvenokārt teātros, klubos un bāros -, taču papildus tam īpašajā "TMW City Stage" programmā visā Tallinā notiks arī bezmaksas koncerti grāmatnīcās, mūzikas veikalos, kafejnīcās un galerijās, mūziku ļaujot baudīt īpašā un neierastā atmosfērā.

Festivāla laikā mūzikas mīļotāji īpašus piedāvājumus varēs sagaidīt arī restorānu festivālā "TMW Tastes". Visiem festivāla viesiem būs iespēja Tallinas restorānos un kafejnīcās izmantot īpašus piedāvājumus un atlaides, kas radīti tieši festivāla laikam.

Ik gadu "Tallinas mūzikas nedēļu" apmeklē ne tikai mūziķi, bet arī festivālu rīkotāji, koncertaģentūru pārstāvji, ierakstu kompānijas, mūzikas mediji un producenti no visas Eiropas. Pērn festivāla pasākumos piedalījās aptuveni 17 000 mūzikas mīļotāju un aptuveni 800 mūzikas industrijas pārstāvju. Tā kā festivāla loma aizvien vairāk kopā pulcēt reģiona jaunākos mūziķus un mūzikas cienītājus kopš tā aizsākuma ir tikai augusi, šogad festivāls sagaida vēl vairāk atbalstītāju no visas Eiropas, stāstīja Kondrāte.

Komentāri